Skolotājiem atkāpšanās ceļa nav 3

Izglītības darbinieki atbalsta protesta akcijas pret algu un pensiju samazinājumu. Arodbiedrība spriež par iespējamu streika uzsākšanu rudenī.

“Arodbiedrība izsaka savu protestu pret to, ko valdība ir izdarījusi dažas dienas atpakaļ,” norāda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Liepājas rajona padomes priekšsēdētāja Rūta Zvaigznīte.

Viņa skaidro, ka LIZDA pārstāvji pieprasījuši izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes demisiju. Savukārt ministres padomniece komunikācijas jautājumos Agnese Korbe pauž, ka Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) par to nav saņemta oficiāla informācija. T. Koķe no amata neplāno atkāpties, apliecina padomniece.

Neraugoties uz iespaidīgo algu samazinājumu, pedagogiem nav atcelta prasība par obligātu augstāko izglītību, informē A. Korbe. Ir gan izdarītas citas izmaiņas, piemēram, par obligāto skolēnu skaitu klasē. Atkarībā no tehniskajām iespējām un finansiālā nodrošinājuma klasē varēs būt gan mazāk par astoņiem, gan vairāk par 30 skolēniem, skaidro IZM pārstāve.

Tāpat ministrija strādā, lai samazinātu kontrolējošo institūciju skaitu, aģentūru skaits samazināts no 29 uz deviņām, norāda A. Korbe.  

LIZDA pārstāvji ir neapmierināti, ka T. Koķe vainu uzveļ citiem, tai skaitā arī arodbiedrībai. “Vai mums, kuri dara savu darbu, būtu jāstrādā valdības vietā un jāmeklē iespējas ietaupīt? Trīs reizes mums ministrijā atteikts nosaukt konkrētus skaitļus, kā tiek veiktas reformas, cik ietaupīti līdzekļi un cik cilvēku atbrīvoti administratīvajā aparātā. Šī ministrija nav spējīga strādāt!” sašutumu pauž R. Zvaigznīte.
 
R. Zvaigznīte informē, ka vēl tiks lemts, vai 1. septembrī pedagogi vispār uzsāks darbu jaunajā mācību gadā. “Ja agrāk skolotāju domas dalījās, pamatojoties uz ētikas jautājumiem, tad tagad vairs nav ko zaudēt. Ja pedagoga darbs tiek pielīdzināts darbam ar slotu un lupatu, tad skolotājiem vairs nav kur atkāpties.”

 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Staļina laikā arī sāka ar inteliģences iznīcināšanu

pirms 11 gadiem, 2009.06.25 19:10

Tas ir pēdējais murgs.Kā nav kauna no mums vēl plēst naudu.Tā ir Latvijas iznīcināšana.

pirms 11 gadiem, 2009.06.21 15:29

murgs

Jā, stipri pieaugs konkurss uz apkalpojošā personāla darba vietām... :((

pirms 11 gadiem, 2009.06.20 13:50

Aizputes novadā