Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolotāji ies protesta gājienā

Ceturtdien protesta gājienā Rīgā pulcēsies pedagogi un zinātnieki, lai izteiktu valdībai prasību nesamazināt finansējumu izglītībai un zinātnei. Uz galvaspilsētu dosies arī pedagogi no Liepājas un Liepājas rajona.

Grib panākt līdzsvaru
“Visās valstīs, lai kādi būtu apstākļi, izglītībai un zinātnei līdzekļus dod papildus. Bet mums finansējums jau noņemts, un sola, ka to darīs vēl,” sašutumu pauž Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Liepājas rajona padomes priekšsēdētāja Rūta Zvaigznīte. Viņai piekrīt kolēģe no Liepājas Irēna Opšteine: “Valstī nav sabalansētas izglītības politikas. Visu laiku tikai draud ar naudas noņemšanu.”

Lai pievērstu uzmanību samilzušajām problēmām Latvijas izglītības un zinātnes sistēmā, LIZDA ceturtdien Rīgā rīko protesta gājienu no Bruņinieku ielas līdz Ministru Kabineta ēkai. Gājienā piedalīsies ne tikai pedagogi, bet arī zinātnieki.
No Liepājas un rajona uz Rīgu ar desmit autobusiem dosies aptuveni četrsimt izglītības darbinieku. Pedagogi un zinātnieki savas domas paudīs lozungu veidā. Arodbiedrības pārstāvji iecerējuši tikties ar Ministru prezidentu un nodot viņam pedagogu prasības. Pēc tam no valdības tiks gaidīta rīcība, lai rastu situācijas risinājumu.

Lielākas algas neprasīs

Skolotāji atzīst, ka algu jautājums pedagogiem ir sāpīgs, to viņi izjūt līdzīgi kā citās jomās strādājošie. Taču šoreiz akcija netiek rīkota ar mērķi prasīt lielākas algas – galvenais ir pievērst uzmanību problēmām izglītības sistēmā, meklēt risinājumu un panākt sabalansētu nozares attīstību.

“Akmeņus uz Rīgu līdzi neņemu,” saka I. Opšteine. Izglītības darbinieki grib pievērst uzmanību tam, ka izglītības sistēma nemitīgi tiek šūpota, nav attīstības stratēģijas. Gada sākumā sāpīgu triecienu izjutuši pirmsskolas izglītības pedagogi, kuri liela daļa par savu naudu ieguvuši otru augstāko izglītību, lai strādātu bērnudārzā. Šogad atbildība par algu izmaksu novelta uz pašvaldību pleciem, izskan runas par pedagoga statusa atņemšanu, stāsta I. Opšteine.
Lielas problēmas ir arī profesionālās un augstākās izglītības sistēmā. Vispārējā izglītība darbojas pēc citiem principiem – sistēmā nav līdzsvara un sabalansētības, uzskata pedagogi.

Gaidīs valdības rīcību
“Sagaidām atsaucību no valdības puses, ko līdz šim neredzam. Sev viņi nemaz tā nesteidzas samazināt līdzekļus, kā dara visās citās jomās,” pārdomās dalās Bārtas pamatskolas arodkomitejas priekšsēdētāja Inta Balbārde. “Mums rūp bērni, kas notiks ar skolām laukos. Skolas ir jāsaglabā, nevar tā vienkārši tās slēgt.”

Sestdien notiks LIZDA konference, kurā dalībnieki strādās darba grupās. Tajā piedalīsies arī Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji un ārvalstu sadarbības partneri, informē R. Zvaigznīte. “Gribam parādīt ne tikai Latvijai, bet arī pasaulei, kāda ir situācija valstī. Mūsu pamatprasība – nesamazināt līdzekļus izglītībai un zinātnei,” rezumē R. Zvaigznīte.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā