Skolēni runās izteiksmīgi, spēlēs aizrautīgi

3. aprīlī Skolēnu interešu centrā Grobiņā tiksies skolēni no visas Lejaskurzemes, lai ieintriģētu skatītājus ar skatuviski saistošiem literārajiem uzvedumiem un izteiksmīgiem dzejas un prozas lasījumiem.

Literāro uzvedumu un skatuves runas novada konkursā startēs dalībnieki no Liepājas un Kuldīgas, Liepājas un Saldus rajoniem, informē Liepājas rajona Skolēnu interešu centra (SIC) direktores vietniece Silvija Leja. Jau noskaidroti labākie, kuri pārstāvēs Liepājas rajonu.

Literāros uzvedumus novada skatēs rādīs Vecpils pamatskolas un Grobiņas vidusskolas skolēni, stāsta S. Leja. Vecpilnieki skolotājas Solvitas Aigares vadībā sagatavojuši uzvedumu, kam pamatā ir Manfrēda Kībera darbs “Indīgā sēne”.

Uzvedumā iesaistīti 3. un 4. klases skolēni – astoņas meitenes un viens puisis. Pati skolotāja pielāgojusi literāro darbu dramatiskā kolektīva vajadzībām. S. Aigare atzīst, ka tā esot lielākā problēma – atrast darbu, kurā visiem aktieriem būtu, ko darīt, pielāgot to skolēnu balsīm.

Vecpils pamatskolas skolotāja atzinīgi vērtē arī kolēģu sniegumu. Viņasprāt, Grobiņas vidusskolas pirmklasnieku iestudējums “Rūķis kā jau rūķis” izdevies ļoti labi. Skolotāja Elmīra Gaitniece ieguldījusi lielu darbu, spriež vecpilniece.

Liela atsaucība bijusi Liepājas rajona skatuves runas konkursā – piedalījās 47 dalībnieki no 25 skolām, stāsta S. Leja. Dalībnieki sagatavojuši vienu prozas un vienu dzejas darbu. Uz novada konkursu izvirzīti seši dalībnieki.

Visjaunākā no Liepājas rajona finālistiem ir Māteru Jura Kazdangas pamatskolas pirmās klases skolniece Ieva Sudraba. Kazdandznieces repertuārā ir latviešu tautas pasaka “Vecīša cimdiņš” un Anitas Karlisones dzejolis “Peļošana pienenēs”, stāsta skolotāja Biruta Kvedlo.

Audzēknei ir dabas dots talants – patīk dziedāt, dejot, uzstāties, taču bez treniņa rezultāts tik labs nebūtu, spriež skolotāja. “Mums abām patīk sadarboties. Ar Ievu var strādāt bez piespiešanas,” gandarīta B. Kvedlo.


UZZIŅAI
Literāro uzvedumu skates finālisti:
Vecpils pamatskola, skolotāja Solvita Aigare – Manfrēds Kībers “Indīgā sēne”;
Grobiņas vidusskola, skolotāja Elmīra Gaitniece – Aivars Neibarts “Rūķis kā jau rūķis”.

Skatuves runas konkursa finālisti:
Zane Kazbuķe (7. klase) – Ata Kronvalda Durbes vidusskola, pedagoģe Aija Sileniece;
Ieva Sudraba (1. klase) –  Māteru Jura Kazdangas pamatskola, pedagoģe Biruta Kvedlo;
Kristers Kairis (4. klase), Anija Kaļiņina (7. klase) – Kronvalda Ata Krotes pamatskola, pedagoģe Līga Strēle;
Eduards Vārna (4. klase) – Vaiņodes vidusskola, pedagoģe Guna Satovska;
Kārlis Reijers (8. klase) – Bārtas pamatskola, pedagoģe Vita Reijere.
 

Pievieno komentāru

Aizputes novadā