Skolēni izglābj tūkstošiem koku

Papīrfabrikā “Līgatne” nevar paspēt apstrādāt skolēnu savāktos makulatūras uzkrājumus. Skolām tiek lūgts pārtraukt veco papīru vākšanu, jo akcija guvusi necerētu atsaucību.

Makulatūras vākšanas akcijai, ko Latvijas Dabas fonds (LDF), AS “Swedbank” un papīrfabrika “Līgatne” uzsāka pērnajā rudenī, pieteikušās 448 skolas no visiem Latvijas reģioniem, informē “Swedbank” preses sekretāre Kristīne Jakubovska. Pārsniegtas pat visoptimistiskākās prognozes – pārstrādei jau nogādātas 583 tonnas makulatūras.  
Ja nebūtu makulatūras, vajadzētu nocirst 7579 kokus, lai saražotu atbilstošu papīra daudzumu, lēš akcijas rīkotāji. “Līgatnē” izveidojušies apjomīgi makulatūras uzkrājumi, tos nevar paspēt tik ātri pārstrādāt. Lai pagūtu jau savākto papīru no skolām aizvest vēl šā mācību gada laikā, makulatūru uzglabās arī netradicionālā veidā. “Swedbank” sarūpējusi divus tūkstošus maisu, kuros makulatūru varēs uzglabāt ārpus pārpildītās Līgatnes papīrfabrikas – zem klajas debess. “Līgatne” ir Latvijā vienīgā papīrfabrika, kas papīra izgatavošanai izmanto makulatūru. Kravu pārvadāšanu akcijas laikā nodrošina SIA “Kravu eksperti”.

“Mēs sakām lielu paldies visām skolām par aktīvo dalību akcijā un pateicamies arī par izturību un izdomu, ko vairākas skolas parādīja, pie sevis ilgāku laiku uzglabājot jau savākto makulatūru,” stāsta LDF vadītāja Inga Račinska. Uz makulatūras savākšanu gaida vēl 348 skolas ar apmēram deviņsimt tonnām makulatūras. “Tāpēc mums aktīvi jāstrādā, lai līdz mācību gada beigām to visu paspētu nogādāt Līgatnē,” piebilst I. Račinska.
Kalvenes pamatskolā apliecina, ka savāktā makulatūra nesen aizvesta, nu skolēni sākuši gaidīt apsolīto zīmēšanas papīru. Kronvalda Ata Krotes pamatskolas audzēkņi kopīgiem spēkiem savākuši 3700 kilogramus makulatūras. Daļa papīra jau nogādāta pārstrādātājiem, pastāsta direktora vietniece audzināšanas darbā Indra Zvirbule.
Kā galveno akcijas ieguvumu skolās nosauc iespēju lietderīgi izmantot vecos papīrus un izglābt kokus no nociršanas. Arī zīmēšanas papīrs kā gandarījums par paveikto skolēniem noderēšot.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā