Šķīdonis uz ceļiem Aizputes novadā 1

Šobrīd uz Aizputes novada pašvaldības un valsts grants ceļiem ir novērojams šķīdonis – pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Šķīdonis uz grants ceļiem rodas pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums, vēstīts Aizputes novada mājaslapā.

Grants ceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt. Uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk. Uzlabot grants ceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis un atguvis nestspēju.

Šogad pašvaldības ceļu fonds tiks izlietots ceļu grēderēšanai, ceļmalu appļaušanai, ceļmalas grāvju iztīrīšanai no krūmiem, caurteku atjaunošanai, asfalta seguma atjaunošanai, ceļa zīmju uzstādīšanai un grants seguma atjaunošanai ceļa posmam Vīnkalni-Gusti Cīravā, un projekta ietvaros tiks pārbūvēts ceļa posms Plēsumi-Langsēži-Apriķi 1,34 km Lažas pagastā.

Pašvaldība aicina autobraucējus plānot papildus laiku ceļam, būt īpaši piesardzīgiem, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlēties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvokolim atbilstošu ātrumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

dzērāj krišs

Vai tad domes speciālisti nezina,ka gar ceļmalām jāizrok grāvji kur ūdenim palikt un problēma būs atrisināta.Grants uzvešana un greiderēšana neko nedos ja nebūs grāvji.

pirms mēneša, 2021.04.02 17:00

Aizputes novadā