Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Siltumtarifu nemaina

Aizputē siltuma tarifs 2009. gadā nav mainīts, pieaudzis tikai pievienotās vērtības nodoklis. Apkures sezonas sākuma aprēķini bija 43,59 latu par megavatstundu, informē SIA “Aizputes komunālais uzņēmums” vadītāja Vēsma Martuzāne. Maksājumu summa par dzīvokļu apkuri patērētājiem varot būt atšķirīga, jo tas atkarīgs no mājas tehniskā stāvokļa.

Pilsētā centrālapkures nodrošināšanai izmanto šķeldu, tai cenas nav cēlušās, un šajā sezonā tas arī nav gaidāms, norāda komunālā uzņēmuma pārstāve. Taču patērētāju maksājumus ietekmēs paaugstinātais PVN. Ja līdz šim par siltumapgādi bija jāmaksā piecu procentu PVN, tad tagad tas dubultojies un būs desmit procenti. Vēl jūtamāks ir nodokļa pieaugums par ūdensapgādi un kanalizāciju – no pieciem uz 21 procentu, skaidro V. Martuzāne.

Uzņēmuma vadītāja bažījas, ka iedzīvotāji var nenorēķināties par siltumu laikus. Siltuma piegādātājiem nodeva valstij jāsamaksā līdz katra mēneša 15. datumam, tāpēc būs jāmeklē finansējums no iekšējām rezervēm, lai norēķini nekavētos, ja būs problēmas ar maksas par apkuri iekasēšanu.

Šogad jāsāk kredītprocentu maksājumi bankai par aizņēmumu, kas ņemts katlumājas rekonstrukcijai. Galvojumu uzņēmusies pilsētas pašvaldība, arī procentu maksājumi tiek segti no pašvaldības budžeta, iedzīvotājiem nav pamata satraukumam par to, ka tas būtu iekļauts viņu rēķinos, skaidro V. Martuzāne.

Kredīts bijusi spiesta lieta, jo Ekonomikas ministrija noraidījusi aizputnieku projektu valsts investīciju piesaistei katlu mājas rekonstrukcijai, taču ar tās sakārtošanu vairs nebija iespēju kavēties, skaidro komunālā uzņēmuma pārstāve. Pagaidām aizputniekiem nav ziņu, ka banka grasītos paaugstināt procentu likmes.

V. Martuzāne pieļauj, ka izmaiņas tarifos varētu būt pēc valstī noteiktā PVN paaugstināšanas elektrībai, taču tas visticamāk patērētājus skartu nākamajā apkures sezonā.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā