Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Seniori apgūst e-prasmes

(Papildināts ar video.) Latvijā aizvadīta e-prasmju nedēļa. Gan Liepājā, gan novados, līdzīgi kā citur valstī, dažāda vecuma ļaudis labprāt izmantojuši iespēju apgūt datorprasmes un iegūt jaunu informāciju par digitālās pasaules iespējām. Iespēju pirmo reizi klikšķināt datora taustiņus e-prasmju apguves nedēļas laikā nepalaida garām krietns pulciņš aizputnieku labākajos gados.

Dators mājās ir, vienu otru taustiņu mākot nospiest, bet neko daudz vairāk, stāsta Gunārs Virbulis. Mazbērni gan gudri, taču viena problēma – viņiem neesot laika opi apmācīt. Tāpēc esot priecīgs, ka sarīkota nodarbība, kur Aizputes vidusskolas jaunieši parādījuši un apskaidrojuši, kas un kā. Tikai atkal nelaime – ar vienu nodarbību būšot par maz, derētu apmeklēt kursus, taču pašlaik Aizputē tādu neesot.

Edīte Dovkante ar datoru prot rīkoties labi. Nodarbība vairāk noderīga vīram, kurš internetā pārsvarā protot tikai sērfot pa tirgus plačiem. Kā jau lauksaimnieks, pētot arī laika ziņas. Sievu vairāk uztraucot, ka Latvijā ļoti slikti darbojas valsts iestāžu mājaslapas. Turklāt būtu noderīgi uzzināt vairāk interneta mājaslapu adrešu – kāds varētu kaut vai apkopot tās katalogā. Taču jebkuri jauna informācija ir noderīga. “Kaut ko jau vienmēr var uzzināt, un ja vēl par velti šajos laikos...” ar smaidu  rezumē aizputniece.

Skolotāju lomās iejutās Aizputes vidusskolas skolēni Aiga Spāģe un Verners Veidmanis. Aiga teic – izdevies apmēram tā, kā bija domājuši. Dažiem “skolēniem” jau bijušas nelielas priekšzināšanas, citiem vajadzējis piepalīdzēt vairāk, tomēr kopumā neesot bijis tik traki. “Galvenais – ar pacietību,” Aiga nosauc svarīgāko skolotāja īpašību.  

Plašāk par pieredzi vēl citos novados lasiet pirmdien, 7. martā, laikrakstā “Kursas Laiks".
 
Video skatīt šeit!

Pievieno komentāru

Aizputes novadā