Saulgriežus svin kuplā pulkā

“Cīravnieki malači – sagādājuši gan labu laiku, gan skaistus svētkus!” tā vasaras saulgriežu dienā teica ne viens vien viesis, kurš bija ieradies uz Cīravas pagasta svētkiem.

Paši cīravnieki visas dienas garumā izmantoja iespēju piedalīties dažādās aktīvās nodarbēs, baudīt kultūras pasākumus, izpriecāties, uzcienāties un arī izdevīgi iepirkties. Pēdējo reizi pulcējoties kā “patstāvīgiem pilsoņiem” pirms Cīravas pagasta iekļaušanas Aizputes novadā, noskumušos nemanīja.

Liepājnieks Mārtiņš Fromanis atzīst, ka nemaz nav nojautis, cik skaista vieta ir Cīrava, noteikti te gribētu iegriezties vēl. Līdzīgus izteikumus varēja klausīties no daudziem svētku viesiem. Savukārt paši cīravnieki neslēpj, ka nav nemaz cerējuši uz tik lielu atsaucību svētku laikā. Viens otrs pat izteica izbrīnu, ka nav zinājis, cik Cīravā daudz iedzīvotāju.

Īpašs akcents pagasta svētku laikā bija fotoakcija “Viena diena Cīravā”. Līdzīgi kā pirms laika Latvijā, arī Cīravā fotogrāfijās tika iemūžināti cilvēki un notikumi visas dienas garumā, lai pēc tam fotogrāfijas apkopotu un atstātu pagasta vēsturei.

Fotogrāfe Irina Tīre stāsta, ka ar prieku atsaukusies cīravnieku aicinājumam. Kopā ar kolēģiem no fotostudijas viņa tvēra dažādus mirkļus. “Te ir ļoti dzīvas sejas! Man patīk, cik ieinteresēti publika skatās – visu jau cilvēka skatienā var redzēt. Bērni mani vienkārši sajūsmina! Cik izteiksmīgas viņu acis!”

Plašāk lasiet “Kursas Laika” 26. jūnija numurā.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā