Saulgriežu svētki Cīravā

Svētdien, 21. jūnijā, visas dienas garumā Aizputes novadā, Cīravā, jau otro reizi notiks Saulgriežu sagaidīšanas svētki. Pasākums tiek atzīmēts kopā ar Cīravas pagasta svētkiem un Kurzemes pusē tas iedibina jaunu tradīciju svētku svinēšanā, piedāvājot plašas un daudzveīgas kultūras un izklaides aktivitātes.

Apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt savas prasmes vai apgūt jaunas dažādās meistarklasēs,  lekcijās, piedalīties sporta aktivitātēs, spēlēs, kā arī apskatīties Liepājas jauno mākslinieku izstādes (kurtore Zane Bluķe) un skatīties kino.

Vakarpusē, pasākuma otrajā daļā,  apmeklētāji tiek aicināti uz teātra izrādēm, laikmetīgās dejas norisēm, 3D video mappinga instalāciju un video šovu.

No plkst. 17:00 līdz 24:00 ir gaidāma koncertprogramma.  Koncertprogrammā piedalīsies latviešu koklētāja Laima Jansone, grupa “Zari”, mūziķu trio - ērģelnieks Jānis Pelšs, etnisko mūzikas instrumentu virtuozs Ivars Kalniņš un ģitārists Andrejs Grimms un vakara īpašie viesi - “Jauno Jāņu orķestris”. Skatītājiem tiks piedāvāta festivāla “Arēna” rīkotā muzikāla lekcija “Folklora un mūsdienu mūzika - kompozīcija un improvizācija”, kurā uzstāsies lektors, etnomuzikologs Valdis Muktupāvels un lektore, komponiste un folkmūziķe Helēna Vinkelmane no Šveices . Vakara izskaņā būs vērojamas peldošās ugunsskulptūras. Ugunskuru gaismā ar sadziedāšanos tiks sagaidīta rīta gaisma.

Muzikālā programma:

14.00 izstādes atklāšana (dzirnavās)
16.00 Lekcija “Folklora un mūsdienu mūzika - kompozīcija un improvizācija”,(dzirnavās)
17.00-24.00 kinoprogramma (dzirnavās)
18.00 Baznīca- pirmatskaņojums-
19.20 teātra izrāde (dzirnavās)
20.30 Jaunais jānu orķestris ( Skatuve uz salas)
22.00 Grupa Zari (Skatuve uz salas)
23.15 Video priekšnesums pie dzirnavām (Slūžas un dzirnavas)
24.00 Laima Jansone un peldošo ugunsskulptūru Saules griešana (Pils un dzirnavu dīķis)


Aktivitāšu norises vietas: Cīravas Ūdensdzirnavas, Cīravas Kultūras nams, Cīravas Baznīca, Dzirnavu dīķis un Pils parks.

Ieeja pasākumā un dalība  aktivitātēs ir bez maksas.

Atbalsta: Cīravas pagasta pārvalde, Valsts Kultūrkapitālfonds, Cīravas Profesionālā vidusskola, pxb.lv, pb.lv, tvnet.lv, ir.lv,  pigeonbrige,  spinout.lv, livesound.lv, Blikerts Jānis,  u.c.

Organizē biedrība “Cita AbRa” un Cīravas kultūras nams.

Informācija: citaabra.lv un cirava.lv

Aktualitātes: facebook.com/citaabra

20150618-0851-ciravas-saulgriezi-2.jpg

Pievieno komentāru

Aizputes novadā