Saruna namu pārvaldē beidzas ar kliegšanu 16

Aizputē no ēkas otrā stāva jumta uz bērna ratiņiem uzkritis sniegs. Pēc notikušā māte devusies uz namu pārvaldi – saruna pārvērtusies kliegšanā.

“Abas ar vīramāsu nācām mājās no pastaigas ar mazuļiem. Piebraucām pie mājas ieejas, kur atstāju ratiņus, lai varētu atvērt ieejas durvis. Kamēr atrados pie durvīm, no jumta noslīdēja sniega lavīna, kas uzgāzās virsū abiem bērniem un vīramāsai. Sniegam krītot, tas atsita ratu jumtiņu, un bērni bija aprakti sniegā,” 24. februāra notikumus Kalvenes ielā 16 ieskicē aizputniece. Viņa devusies uz SIA “Aizputes nami” pēc padoma. “Izstāstīju savu problēmu un saņēmu atbildi, ka pati esmu vainīga, ka nevarot savākt savu bērnu un ka man nav tur jāstaigā,” klāsta sieviete.

Klaigāšana notikusi, taču to izprovocējusi cietusī, kura neprotot pieklājīgi uzvesties, norāda SIA “Aizputes nami” rīkotājdirektore Dace Deķe. Viņa novērojusi, ka jaunā paaudze nespējot novērtēt risku.
Ēkai Kalvenes ielā ir divas ieejas. Vienai no tām ir speciāli ierīkota uzbrauktuve un jumtiņš virs ieejas, jo ēkā dzīvo cilvēks, kurš izmanto invalīda ratiņus. D. Deķe iesaka izmantot šo ieeju. Lai bīstamo ieeju neizmantotu, pēc konflikta tā aiznaglota. Durvis ir atlauztas un atkal tiek izmantotas.

Brīvo līdzekļu namu pārvaldei paliek arvien mazāk. Iedzīvotāju parādi palielinās, tādēļ aizvien grūtāk saplānot remontdarbus, situāciju skaidro D. Deķe. Šāgada divos mēnešos īres parāds pieaudzis par desmit tūkstošiem latu un sasniedzis 38 tūkstošus latu.

Līdzīgu konfliktu gadījumā vislabāk vērsties pašvaldības policijā. Tā seko līdzi tam, kā namu īpašnieki un apsaimniekotāji uztur kārtībā savus īpašumus, iesaka Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Liepājas Administratīvā biroja 1. nodaļas vecākā inspektore Jolanta Knīse.

Aizputē pašvaldības policijas nav, taču ir Valsts policijas postenis. Valsts policijas pienākumos neietilpst apsekot, vai ietves ir notīrītas, taču “policija ir tādēļ, lai cilvēkiem palīdzētu, un noteikti dos padomu, kur vērsties”, pauž J. Knīse. Ja negadījumā ir cietušie, kas guvuši traumas, policija noteikti izbrauks uz negadījuma vietu.

Plašāk laikrakstā "Kursas Laiks

Pievieno komentāru

Komentāri 16

es

pasaki man personīgi....šeit netiek risinātas personīgās antipātijas, bet fakts, kas notika ar manu bērnu...un personīgās lietas nevajag risināt interetā, kur neiet runa, par gružiem, vai koridora mazgāšanu, ja kas uz sirds,saki uz aci...kas ir nevar...???
un starp citu,bezsakarīgs teksts...neko tur nevar saprast...
DZĪVOJU TIKAI UZ SAVA RĒĶINA NEVIS UZ TAVĒJĀ...
un lūdzu izmazgā manu pusi koridora...un tad es padomāšu vai mazgāt tavējo...:D
toč bērnu dārzs....:D

pirms 11 gadiem, 2009.03.15 18:41

" Papiiņam " nemuldi bet raksti ko zini , ka tu nēsi paņemt klēpī?

pirms 11 gadiem, 2009.03.14 16:23

%%%%%

Jums pašat ir pobrēmas šajā vidē. Uzrakst kas esi tu esi Aizputē ?Vai Tu nedzīvo uz cita rēķina. Par gužiiem maksa 4 par vienu un tā arrī par vienu ūdeni un kanalizāciju. Kad esi , izmazgājusi koridoru un nedzīvosi uz citu rēķinu.
?
Ko dari Aizputē???

pirms 11 gadiem, 2009.03.14 16:15

...

kas ir ielīdis attiecīgajā vietā uz to jau nekliegs, nesatraucies..., bet lielākā daļa aizputnieki to neprot, vai vnk nevēlas to darīt, bet ir cilvēkas, kas tur bez ziepēm ir ielīduši...personīgi zinu...

pirms 11 gadiem, 2009.03.11 23:21

es

ccc - šeit neiet runa pa problēmām,bet gan pret attieksmi.....Ja pret mani normāli,kā pret cilvēku izturētos un NORMĀLI pateiktu,ka pagaidām,lai izmantoju otrās durvis (un vidējās,lai turam vaļā) tad es neko neteiktu...BET UZ MANIS SAKLIEDZA,KA PATI ESMU VAINĪGA,KA NEMĀKU SAVĀKT BĒRNU...tas taču nav normāli....!?

pirms 11 gadiem, 2009.03.11 08:51

ccc

Problēmas, ir tiem kuri nemāk šīs problēmas risināt.Mums tādas nav jo tik daudz esam bijuši māju sapulē ir nav tāda vērtējuma.

pirms 11 gadiem, 2009.03.10 08:53

ĪRNIEKS

Aizputea deputāti! Cik ilgi mums tas būs jācieš. Un ne tikai kliegšanu, bet pieprasa arī nelikumīgus maksājumus. Skat "Praktiskais Latvietis" 2009.g 2. - 8. februāris. Nr.5.

pirms 11 gadiem, 2009.03.09 22:33

papiņš

Njā...piekritīšu visiem,ka D.Deķe nav savu uzdevumu augstumos!
Gan man,gan kaimiņiem,gan radiem,gan draugiem ir bijušas domstarpības un nesaskaņas ar Deķes kundzi!
Piezvaniet uz namu pārvaldi un pastāstiet pa savu problēmu...redzēsiet kur vēži ziemo!
Ja ir kādas problēmas sakarā ar savu namu vai dzīvokli,ziniet,ka pie Deķes kundzes varat negriezties ar savām problēmām.Nograuzīs jūs līdz kaulam! Nu nav vērts bojāt sev nervus!

pirms 11 gadiem, 2009.03.08 13:27

aizputniece

ar cik cilvēkiem ir runāts, neko labu par D.Deķi neesmu dzirdējusi un pašai arī ir bijušas problēmas sakarā ar viņu...tiešām nesaprotu, ko šāds cilvēks dara iestādē, kas atbildība par visiem Aizputes namiem...

pirms 11 gadiem, 2009.03.08 13:07

es

es izprovocējusi kliegšanu???
hmmm...es runāju,kad Deķes kundze vienmēr pārtrauca manu sakāmo...es vienkārši pārkliedzu viņu,lai viņa mani dzird...un es tik saku paldies Dieviņam,ka tas bija tikai sniegs nevis ledus,kurš iespējams nosistu manu bērnu pie pašām mājas durvīm...un netikai manu bērnu,bet gan vīra māsas bērnu un vīra māsu...
un no otras puses arī krīt tas sniegs...tur arī nav droši...pats kaimiņš teica,ka krīt no turienes sniegs...un arī tas,ka mūsu koridori dala durvis,kas tiek slēgtas ciet...labi,ka taoi momentā durvis bija vaļā un tagad arī turēsim tās vaļā...ja durvis būtu ciet un arī ārdurvis aizskrūvētu,tad man pēc dēla uz dārziņu būtu jāiet,lienot laukā pa logu...jo tā durvju atslēga ir vīram un vīrs tajā momentā darbā...un kaimiņam vispār tādas atslēgas nav...tādēl arī kaimiņa dēls ar saviem instrumentiem atskrūvēja durvis vaļā...
vēl jau avīzē tika minēts pa kanalizāciju...nejau dzīvoklī noplūda,bet koridorī...mums tualete ir uz diviem dzīvokļiem...bet kanalizācija uz četriem dzīvokļiem...kad zanīju uz namu pārvaldi,man teica,ka lai nāku savas dabiskās vajadzības kārtot namu pārvaldē un nometa klausuli...tātas man,vīram bērnam un kaimiņiem kur dzīvo četri cilvēki ir jāiet uz namu pārvaldi...bet viņi strādā tikai līdz pieciem,ja nemaldos...bet kur es kārtošos atlikušo dienas daļu???un kad koridorī noplūst kanalizācija,tad cieš četri dzīvokļi,jo ūdeni nevar laist...un viss vairāk cieš mūsu dzīvoklis,jo slapjums sitas cauri sienai,kā rezultātā cieš siena,kura pūst...visas tapetes virtuvē lejā ir appelējušas....
kā jau rakstīju,es ļoti labi saprotu,ka nav naudas lai pabeigtu jumtu,es labi saprotu,ka sniegs ir nokusis,bet es nesaprotu kā amatpersona,kas ir atbildīga pa Aizputes namiem var būt tāda attieksme pret Aizputes iedzīvotājiem...

pirms 11 gadiem, 2009.03.08 12:48

māmiņa

pie D.Deķes nekad nevarēja griezties ar jautājumu,jo vienmēr uz tevi sakliedz,nolamā un pasūta trīs mājas tālāk...kā arī šajā gadījumā...

pirms 11 gadiem, 2009.03.08 12:34

aizputnieks

D.Deke nekad nav macijusi runat ja kadas problemas,vina tik mak klaigat uz cilvekiem.Lai vi pastasta kapec vina noturas sai amata,saka paldies korumpetai Latvijai!

pirms 11 gadiem, 2009.03.07 01:05

Kap-krīze

Šajā jomā Aizputē nekad nav bijusi kartība.Katram savs kažoks tuvāks.Saprotu uztraukto māmiņu-bērninš dārgāks par visu citu.

pirms 11 gadiem, 2009.03.06 22:17

iedzīvotājs

Nejau ar kiekšanu var ko panākt. Pašiem par savu drošību jāatbild.

pirms 11 gadiem, 2009.03.06 17:44

kaimiņš

Kliegšana namu pārvaldē? Tā jau ikdienišķa parādība!

pirms 11 gadiem, 2009.03.06 11:22

Aizputes novadā