Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saņem balvu par jūras ērgļa izglābšanu

Aizvadītajā svētdienā LNT raidījums "Degpunktā" jau piekto reizi pasākumā "Latvijas Gada varonis 2010" godināja cilvēkus, kuri, riskējot ar savu dzīvību, ir rīkojušies atbildīgi, glābuši un dāvājuši citiem iespēju dzīvot, informē televīzijas pašreklāmas projektu vadītāja Zane Pētersone. Laureātu vidū ir arī tukumniece Daila Ermane, kuras izglābtais jūras ērglis tagad uzturas Kalvenes zooloģiskajā dārzā "Cīruļi".

Kalvenes zooloģiskā dārza pārvaldnieks Arnis Bergmanis pastāsta, ka pērn, vasarā jūras ērgli no Tukuma apkaimes atveduši Valsts vides inspektori.

Putns vēl aizvien nelidojot, bet citādi izskatoties veselīgs. "Esam noskaidrojusi, ka tas ir puika, bet nedomājam, ka viņš noderēs sugas turpināšanai, ekspozīcijas papildināšanai gan."

Portālā Neatkarīgās Tukuma Ziņas lasāms, ka pērn šis jūras ērglis atrasts Tukuma apkaimes Tumes pagasta centrā un D. Ermane to aizvedusi uz savām mājām. Vēlāk kopēja no lielā putna turēšanas atteikusies, jo ilgstoši nevar tam nodrošināt atbilstošus apstākļus.

Par "Gada varoņiem" svētdien vēl kļuva:

Broņislavs Stankevičs un Sergejs Vasiļjevs par Meirānu ezerā ielūzušā bļitkotāja Viktora Guseva izglābšanu;

Jānis Morozs par savas draudzenes Lāsmas izglābšanu, kad meitenei, sēņojot, iespēra zibens;

Divpadsmit gadīgais Oskars Leitāns par savas septiņgadīgās māsas un viņas draudzenes izglābšanu, kad virtuvē bija izcēlies ugunsgrēks;

Vienpadsmit gadīgā Eletra Žurila no Jēkabpils par savas ģimenes mājas izglābšanu no ugunsgrēka;

Aleksandra Pūce un daktere Natālija Meščerjakova par Aleksandras trīsgadīgā dēla izglābšanu;

Modris Staņislavskis par Sandas Vaivades un viņas bērna izglābšanu, kad viņas vadītā mašīna iebrauca un apgāzās upē;

Balva tika pasniegta arī Jēkabpils nošautā policista Andra Znotiņa tuviniekiem par viņa mūža ieguldījumu profesionālajā darbā, godprātīgi pildot amata pienākumus.

Visiem varoņiem uzņēmums BTA dāvināja Nelaimes gadījumu apdrošināšanas gada polisi ar apdrošinājuma summu 10 000 latu.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā