Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šalom, Aizpute!

No 31. jūlija līdz 11. augustam Aizputē uzturēsies 11 jaunieši no Vācijas, lai kopā ar vietējiem piedalītos Aizputes ebreju kapsētas sakopšanas darbos, informē Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja Jolanta Berga.

Jaunieši no Vācijas viesosies, sabiedriskās organizācijas “LOT” aicināti. Talkās viņi strādās kopīgi ar vairākiem Aizputes jauniešiem, stāsta J. Berga.

Pēc tam ikviens interesents 10. augustā pulksten 17 būs laipni gaidīts Aizputes kultūras namā, kas kādreiz bijusi sinagoga, uz pasākumu “Šalom, Aizpute: uz laipas starp pagātni un tagadni!”. Tajā būs izglītojoša kultūras programma, kurā ar ebreju tautas tradīcijām, svētkiem un kultūru iepazīstinās Rīgas ebreju kopienas pārstāvji – izpilddirektore Gita Umanovska, biedrības koris “Zelta vecums” un muzeja “Ebreji Latvijā” direktors Iļja Ļenskis. Savukārt jaunieši pastāstīs par kapu sakopšanas talkas norisi un rezultātiem.

2008. gadā dibinātā biedrība “LOT” organizē pieredzes braucienus, muzikālus teātra projektus, kā arī nometnes, kuru laikā notiek seno ebreju kapsētu atjaunošana, darbā iesaistot jauniešus no dažādām Eiropas valstīm.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā