Sākas folkloras festivāls “Baltica 2009” 3

Šodien sākas XXII Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica 2009”. Festivāla norisēs iesaistīsies Bārtas, Nīcas, Otaņķu un Rucavas etnogrāfiskie ansambļi, kā arī Kazdangas folkloras kopa.

“Baltica” ir pasaulē pazīstamākais folkloras un tradicionālās kultūras festivāls Baltijā. Aizsākts 1987. gadā Lietuvā, tas ik gadu noris kādā no Baltijas valstīm – Latvijā, Lietuvā, Igaunijā. Šogad jau astoto reizi festivāla rīkošana uzticēta Latvijai.

Šoreiz festivāla tēma ir “Zīmes”. No 8. līdz 12. jūlijam Rīgā, Jelgavā, Siguldas novadā un Zemgales pagastos plānota plaša un daudzveidīga programma. Iecerēts, ka “Baltica 2009” pulcēs vairāk nekā divus tūkstošus vietējo un 200 ārvalstu folkloras un tradicionālās kultūras speciālistu no dažādu tautību folkloras kopām un etnogrāfiskajiem ansambļiem.

Ar “pilnu slodzi” festivāls ritēs 10. jūlijā, kad Rīgā pulksten 13 no Rātslaukuma sāksies gājiens līdz Brīvības piemineklim, stāsta Liepājas rajona Kultūras nodaļas vadītāja Ilga Skābarde. Rīgā visas dienas garumā paredzēti daudzi svētku pasākumi. Pēc tam kolektīvi no bijušā Liepājas rajona dosies uz dažādām vietām Siguldas apkaimē, Jelgavā, Zemgales pagastos.

Festivāls ir skaisti svētki pēc kārtējā darba cēliena, atzīst Bārtas etnogrāfiskā ansambļa vadītāja Gunta Klievēna. Šogad kolektīvs gatavojas atzīmēt 80 gadu jubileju. Uz “Baltica 2009” pasākumiem dosies vairāk nekā desmit dažāda vecuma bārtenieku. Dziesmu pūrs viņiem ir gana plašs, lai izvēlētos situācijai piemērotākās, palepojas vadītāja.

Kādreiz festivālā bijusi lielāka masveidība, jo tas sakritis ar Atmodas sākumu. Tieši folkloristi “Balticas” laikā pirmie uzdrošinājušies publiski pacelt Latvijas sarkanbaltsarkano karogu, atceras G. Klievēna. “Nu jau vairs nav tā masveidība, vairāk ejam dziļumā. Kaut gan tagad varbūt ir brīdis, kad varētu atkal sākties kas jauns, lai palīdzētu mums izdzīvot.”

Pievieno komentāru

Komentāri 3

vārds

Ja tik reti portālā parādās jaunas ziņas tad vismaz virsraktu vagadzētu partaisīt par "Folkloras festivāls turpinās".

pirms 11 gadiem, 2009.07.09 09:51

piezīme

Latvijā varētu tā būt, ka "Balticas" laikā pirmo reizi publiski pacēla Latvijas sarkanbaltsarkano karogu, bet pirms tam studentu dziesmu svētkos "Gaudeamus" Viļņā tika pacelti visu triju Baltijas valstu karogi un svētku beigās kori nodziedāja visu triju valstu himnas.

pirms 11 gadiem, 2009.07.08 16:25

Aizputes novadā