Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sadziedāsies folkloras kopu dalībnieki 1

Sestdien Rīgā notiks folkloras kopu dziedātāju konkursa “Dziesmu dziedu, kāda bija 2009” fināls, uz kuru dosies dziedātāji no Bārtas, Gramzdas, Kalvenes, Liepājas, Priekules un Vecpils.


Lejaskurzemes novada konkursā startējuši 23 dalībnieki no astoņām folkloras kopām. Uz finālu Rīgā izvirzīti 11 dalībnieki, pastāsta Liepājas rajona Skolēnu interešu centra metodiķe Mārīte Bruža.   

No Vecpils pamatskolas folkloras kopas “Lāņupīte” dziedātājiem uz Rīgu brauks Arnis Arnolds un Lelde Cinovska, kurus māca skolotāja Antra Arnolda. Bārtas pamatskolas folkloras kopu “Bārtenieki” pārstāvēs Jana Grasmane skolotājas Mudītes Meļķes vadībā. No Gramzdas pamatskolas folkloras kopas “Jumītis”, ar kuru strādā skolotāja Skaidra Klasiņa, uz Rīgu dosies Elīna Girdžauna un Simona Vilkavecka.

Konkursā labi veicies arī Priekules vidusskolas folkloras kopas “Priecele” dziedātājām Marijai Pinkovskai un Līvai Cīrulei. Ar priekulniecēm strādā skolotāja Ruta Oknere. Savukārt no Kalvenes kultūras nama folkloras kopas “Kalvenīte” uz Rīgu dosies sešus gadus vecā Diāna Santa Daize un septiņus gadus vecā Ingrīda Veisbuka. Kolektīvu vada Janīna Daize.

Liepājniekus finālā pārstāvēs mākslinieciskā jaunrades centra “Vaduguns” folkloras kopas “Ķocis” dziedātājas Evita Gancone un Ieva Lanka. Folkloras kopu vada Solveiga Pētersone.

Dziedātāji pārsvarā izvēlas sava novada dziesmas, arī jaunā maiņa folkloras kopās aug, priecājas M. Bruža. Pēc fināla Rīgā kurzemnieki tiksies vēlreiz 8. maijā Skrundā. Tur notiks bērnu un jauniešu folkloras kopu Austrumkursas un Lejaskurzemes novadu sarīkojums.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Prieciņš

Mazās kalvenieces - Diāna un Ingrīda - MALAČI!

pirms 10 gadiem, 2009.04.29 11:49

Aizputes novadā