Rīgas Zooloģiskā dārza filiālē "Cīruļi" notiks "Trušu diena" 2

Svētdien, 24.maijā, no plkst.12 līdz 16 Rīgas Zooloģiskā dārza filiālē "Cīruļi" notiks "Trušu diena", informēja zoodārza informācijas dienestā.

Savus pūkaiņus izrādīs Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrības "Trusis un citi" biedrs un pārraudzības saimniecības "Kalvenes trusis" saimnieks un vienlaikus arī "Cīruļu" darbinieks Lauris Tomsons ar ģimeni.

Kā informēja zoodārzā, patlaban Tomsona saimniecība veidojas par šķirnes trušu saimniecību, tāpēc pamatganāmpulkam tiek atlasīti tikai labākie šķirņu pārstāvji no Latvijas un ārvalstīm. Saimniecībā aug vairāk nekā 20 šķirņu truši, no kuriem lielākā daļa būs apskatāma. Saimniecības lepnums ir vairāk nekā septiņus kilogramus smagie zilie Beļģijas milži jeb zilie flandri, kā arī reti audzētie Meklenburgas truši un baltakotainie truši. "Cīruļu" apmeklētāji varēs apskatīt citas trušu šķirnes - lielo vācu tauriņu, lielo šinšillu, balto milzi, Kalifornijas, Jaunzēlandes balto un Jaunzēlandes sarkano un citas šķirnes.

Kā stāstīja zvērudārza pārstāvji, patlaban "Cīruļi" rotājas dzeltenos toņos, jo plašajos aplokos bagātīgi zied pienenes. Savukārt ar tām labprāt mielojas gan kiangu bars, gan jaku ģimene, kura kļuvusi bagātāka ar vienu melnu Pūpolu - jaku meitenīti, kura piedzima Pūpolsvētdienā, 29.martā. Redzams gan Prževaļska zirgs, gan savvaļas lamas gvanakas, gan arī daudzie mājdzīvnieki - Latvijas zilās govis un Romanovas aitas, kurām arī piedzimuši mazuļi.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ilzīte

Laižam prom! Tas varētu būt interesanti.

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 18:15

jāā

...it īpaši degustācija...

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 18:57

Aizputes novadā