Remontēs tautas namu un sakārtos muižas ēku

Pēc finansējuma samazinājuma Lažas pagastā šogad vislielākās bažas ir par ceļu stāvokli, jo naudas knapi pietiks uzturēšanai. Remontdarbiem varēs izmantot vēl neizlietotos mērķdotācijas līdzekļus.

Taupa visi
“Ir labi, ka līdz šim neesam izšķērdīgi dzīvojuši,” runājot par šāgada budžetu, atzīst Lažas pagasta padomes priekšsēdētāja Māra Vētra. Tas ļāvis gada sākumā iztikt bez lieliem satricinājumiem pašvaldības darbā. Kopējie budžeta ieņēmumi Lažas pagastā šogad būs 237 tūkstoši latu, tas ir aptuveni par divdesmit procentiem mazāk nekā pērn.

“Taupības režīms ļoti liels visiem. Pirkt neko nevarēsim – kas ir, tas ir, jāiztiek,” secina M. Vētra. Pabalsts veselības uzlabošanai minimālās algas apmērā, ko pašvaldības iestāžu darbinieki saņēma, aizejot atvaļinājumā, šogad vairs netiks nevienam.

Lielākie darbi pagastā šogad tiks veikti par mērķdotācijas līdzekļiem, kas piešķirti, realizējot administratīvi teritoriālo reformu. Apriķu tautas namā notiks rekonstrukcija. Muižas ēkā, kur atrodas Apriķu pamatskola, sakārtos elektroinstalāciju un koridorā nomainīs koka paneļus, kurus ugunsdzēsēji atzīst par ugunsnedrošiem. No idejas par lifta ierīkošanu muzejā gan vajadzējis atteikties.

Visvairāk tiek izglītībai
Visvairāk līdzekļu atvēlēts izglītībai. Vislielākais samazinājums budžetā ir ceļu fondam – gandrīz sešdesmit procentu, naudas pietiks tikai ceļu uzturēšanai, informē pašvaldības vadītāja.

Lažas pagasta padomes priekšsēdētāja atzīst, ka ceļi ir sliktā stāvoklī – gan valsts, gan pašvaldības ceļus bojā smagā tehnika, kas pieder mežiniekiem un kravu pārvadātājiem. “Kādreiz vismaz trīsdesmit procentus no celmu naudas ieskaitīja pagastam, bet tagad – nekā. Kravas taču ved arī pa pagasta ceļiem.

“Valsts meži” iegulda tādus līdzekļus, viņi var sataisīt savus ceļus dziļi mežā ar visām zīmēm, kaut izstrāde jau beigusies – varbūt pēc divdesmit gadiem tur vajadzēs atkal braukt. Kā vienmēr – kaut kas tiek nepareizi sadalīts,” ar ironiju secina M. Vētra.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā