Radīt pievilcīgākus apstākļus

Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) atbalstījis Aizputes novada projektu, kas paredz restaurēt Kazdangas pils-muzeja kupola zāles balkona durvis un logus. Valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa koka elementu saglabāšanas darbiem, lai arī turpmāk pilī varētu darboties muzejs un tā būtu pieejama sabiedrībai, VKKF piešķīris četrus tūkstošus eiro.
 
Kupola zālē paredzētos būvgaldniecības darbus veiks amatnieks, Kuldīgas Restaurācijas centra restaurācijas speciālists Māris Gulbis, informē Aizputes novada projektu vadītāja Biruta Konrāde. M. Gulbim ir iepriekšēja pieredze, strādājot restaurācijas nometnēs Kuldīgā, Norvēģijas un Somijas vecpilsētās. Pašreiz kupola zālē, kur notiek restaurācija, regulāri noris nelieli saviesīgi kultūras pasākumi, tostarp ceļojošas mākslas izstādes.

Kā pastāsta Kazdangas Tūrisma informācijas centra vadītāja Māra Tīmane, “Vēsturiska ēka prasa savu – nevar darīt, ko vai kā grib. Jāievēro vairāki noteikumi, lai mēs paši varētu kaut ko plānot, domāt tālāk, kas patiktu apmeklētājiem,” norāda M. Tīmane. “Gribam izveidot pastāvīgas radošās darbnīcas, ko apmeklētājiem piedāvāt jebkurā apmeklējuma dienā un laikā, ne tikai uz Ziemassvētkiem, kad šeit var cept piparkūkas vai liet sveces,” saka M. Tīmane. Naudas šim projektam vēl neesot.

M. Tīmane pastāsta, ka šajā vasarā pili un muzeju jau paspējuši apmeklēt vairāku bērnu nometņu dalībnieki.

“No šīs vasaras un turpmāk Kazdangas Tūrisma centrs un muzejs plānojis pastāvīgi sadarboties ar sporta klubu “Bandavas strēlnieki”, kas piedāvā loku šaušanas nodarbības un nopietnus šā sporta veida treniņus,” informē M. Tīmane. Nodarbības jau tagad notiek Kazdangas parkā.

Plašāk "Kursas Laika" 18. jūnija numurā!

Pievieno komentāru

Aizputes novadā