Pulciņi darbu sāks oktobrī 1

Aizputes novadā noskaidroti interešu izglītības programmu konkursa rezultāti, pulciņi darbu uzsāks no 1. oktobra, informē pašvaldības deputāts Linards Tiļugs.

Aptuveni 95 procenti no iecerētajiem pulciņiem darbosies, tikai stundu skaits nebūs tik liels, kā prasīts – tā Aizputes novada domes izsludinātā konkursa interešu izglītības programmām rezultātus vērtē komisijas vadītājs Linards Tiļugs.

Prioritāte bijusi tās jomas, kas saistās ar gaidāmajiem skolu jaunatnes Dziesmu svētkiem – kori, ansambļi un citi mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, stāsta deputāts. Taču bijušas arī neparastākas pedagogu idejas, piemēram, no Aizputes vidusskolas pieteiktā programma, kurā apvienots tūrisms un vācu valoda. “Tā sakot – divi vienā,” smaida L. Tiļugs.

Pieteikumi saņemti no visām novada pašvaldībām, priecājas komisijas vadītājs. Lai novadā pilnībā realizētu visas ieceres interešu izglītībā, būtu nepieciešamas 223,5 stundas jeb 10,6 pedagoģiskās likmes, taču tik daudz finansējuma pašvaldībai nav, apliecina deputāts.

Izvērtējot pieteikumus, nolemts, ka interešu izglītībā tiks apmaksātas 7,8 likmes. Viena likme tiks atvēlēta Sporta skolas treneru darba samaksai, kur krietni sarucis finansējums. Pašlaik pedagogi Sporta skolā strādā “praktiski entuziasma vārdā”, vērtē L. Tiļugs.

Interešu izglītību vairs nepārraudzīs katrā skolā atsevišķi, kā bijis līdz šim, skaidro pašvaldības deputāts un skolas direktors. Novadā interešu izglītība tiks administrēta centralizēti. Turpmāk to koordinēs Aizputes novada Skolēnu jaunrades centrā, ko dome pārņēmusi no Liepājas rajona. Tikai divi pedagogi pieņemti pamatdarbā kopš septembra, pārējie darbu uzsāks oktobrī.
 
Finansiālie aprēķini interešu izglītībā plānoti gan tikai līdz šā gada beigām – kā būs nākamgad, neviens neko vēl konkrētu nevarot pateikt. “Es arī to gribētu zināt, kas notiks pēc Jaunā gada,” ar vieglu ironiju atzīst L. Tiļugs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

!

Vai tad tikai sporta skolā strādā''praktiski entuziasma vārdā''?

pirms 11 gadiem, 2009.09.23 20:42

Aizputes novadā