Projekta izmaksas sarūk gandrīz četrkārt

Aizputē tuvojas noslēgumam apgaismes sistēmas rekonstrukcija Kalvenes un Ezera ielā. Tas nākotnē ļaus uzlabot satiksmes drošību un samazināt uzturēšanas izmaksas.


Projekta “Ielu apgaismes sistēmas rekonstrukcija Aizputē Kalvenes un Ezera ielās” būvdarbi notiek aptuveni 2,7 kilometrus garā ielu posmā, informē Aizputes novada domes projektu vadītājs Andris Jankovskis. Apgaismojuma sistēma tiek uzlabota Kalvenes ielas tranzīta posmā un dzīvojamo māju rajonā Ezera ielā.

Kopumā tiks uzstādīti 44 apgaismojuma balsti, katrs no tiem ir astoņus metrus augsts. Lukturi un spuldzes izraudzīti tādi, kādus izmanto jau citās pilsētas ielās – tas ļaus ekonomēt uzturēšanas izmaksas, skaidro A. Jankovskis. Tiek mainīti arī novecojušie kabeļi. Būvdarbus veic liepājnieku firma – SIA “Kesto”.

Laikā, kad projekts tapis, rēķināts, ka tā kopējās izmaksas varētu būt aptuveni 112 tūkstoši latu. Taču iepirkuma gaitā noskaidrojies, ka plānotos darbus var izdarīt par 30 tūkstošiem 931 latu, jo gandrīz četrkārt sarukušas būvniecības izmaksas, klāsta A. Jankovskis.

Pamatfinansējums projekta realizācijai gūts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), kam piesaistīts arī pašvaldības un valsts līdzfinansējums. ERAF finansē 69 procentus, kas ir 21 tūkstotis 300 latu.

22 procentu līdzfinansējumu, kas naudas izteiksmē ir 6,8 tūkstoši latu, nodrošina pašvaldība. Atlikušie deviņi procenti jeb 2,7 tūkstoši latu nāk no valsts budžeta līdzekļiem.

 

 

Pievieno komentāru

Aizputes novadā