Prognozē balto un sarkano ziedu pieprasījumu simtgades dēļ 2

Aizputes dārzniecības saimnieki Rudīte un Ivars Branti prognozē, ka šogad populāras būs sarkanas un baltas krāsas puķes par godu Latvijas svētkiem, raksta "Kursas Laiks".

Branti pēc aukstuma perioda savās siltumnīcās uzsākuši lielākus puķu stādīšanas darbus. Dārzniecībā redzami tikko uzplaukuši pavasara ziedi. Pirmos pircējus Branti tik drīz negaida, jo viss vēl sasalis, tomēr prognozē, ka šogad pieprasījums pēc stādiem būs ātrāks, jo cilvēki pēc ziemas vēlēsies krāsainus akcentus savās mājās.

"Mums pagaidām nekas dižs nav, ko rādīt, nu jau tikai pats iesākums," laikrakstu viesošanās laikā brīdina I. Brants, vedot uz pirmo siltumnīcu, kurā dārzniecības saimnieki kurina krāsni, sagatavo augsni podiem un izstāda puķu stādiņus.

Pa gabalu ieraugāmi mazo atraitnīšu ziediņi dzeltenās un tumši zilās krāsās. Podos pamatīgi sazēluši lociņi, kuriem noņēmēji ir vietējie aizputnieki, bet kastītēs saauguši vai tik tikko sadīguši dīgsti, kas patlaban ir veselīga uztura modes prece.

Arī šogad Aizputes dārzniecības pamatniša būs puķes. Tās tiek pavairotas galvenokārt ar spraudeņiem. Lielākās pelargonijas un atraitnītes jau izaugušas līdz ziedēšanai.

Īpašu uzmanību piesaista atraitnīšu somiņas, proti, maisveidīgā izstrādājumā izveidotas kabatas augu stādiem. Ziedēšanas laikā somiņa apaug ar zaļumu un ziediem – somiņu var pakarināt līdzīgi kā puķu podu. R. Branta teic, ka šādā somiņā var stādīt arī zemenes.

"Aukstuma dēļ dabūjām piebremzēt ar darbiem, jo visas mūsu siltumnīcas nav apkurināmas, bet pēdējās dienas, kad iestājies saulaināks laiks, jau varam sākt kaut ko vairāk darīt," stāsta saimnieks un atklāj, ka siltumnīcas apkurina ar skaidu granulām un nu jau siltuma dēļ siltumnīcas jāsāk vēdināt.

Branti savas audzētās puķes arī šogad piedāvās uz vietas dārzniecībā, kur vairākiem klientiem jau ir iemīta taciņa. "Uz tirgu stādus pārdošanai sūtām reti, jo uz vietas noiets ir pietiekams. Vedot stādus aplauž. Sezonas laikā visu laiku esam uz vietas šeit," saka puķu audzētāja.Pievieno komentāru

Komentāri 2

Nitiša

Jauki saimnieki , skaisti stādi , vienmēr laipni un tiešām patīkami iegriezties dārzniecībā ! Lai veicas darbiņos un ražens gads!

pirms 3 gadiem, 2018.03.23 20:09

Daina

Brīnišķīga attieksme, laipna apalpošana, saimnieki neskopojas ar padomiem

pirms 3 gadiem, 2018.03.24 09:51

Aizputes novadā