Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Praktizējas atraktīvi gatavot

 Ar jaunām idejām un Atzinības rakstu no Skrundas pilsētas svētkiem Cīravā atgriezušies arodvidusskolas pavāru komanda “Pirāti”, vēsta ēdienu gatavošanas specialitātes skolotāja Rota Reboka.


Pavāru konkursā piedalījušās septiņas komandas, piecas no Kurzemes un divas no Rīgas. Galvenā uzmanība vērsta uz atraktīvu maltītes gatavošanu no Latvijas produktiem.  
Visu skolu audzēkņiem bijis viens uzdevums – pagatavot grilētas cūkgaļas karbonādi ar grilētām piedevām un sieru plati.
Pagatavotos ēdienus vērtējusi žūrijas komisija, kura pirmo vietu piešķīrusi Skrundas arodvidusskolas komandai, otro -  Laidzes profesionālajai vidusskolai, trešo – Rīgas tūrisma un tirdzniecības skolai. Cīravnieki saņēmuši Atzinības rakstu.
“Pēc konkursa jauniešiem bija tikšanās ar psihoterapeiti Ainu Poišu, kura deva padomus, kā rīkoties dažādas situācijās un kā pārvarēt krīzes laiku,” stāsta R. Reboka.
Vakarā visi izjautrojušies diskotēkā “Cauri gadu desmitiem”. Svētku pasākumi turpinājušies arī svētdien, kad laika apstākļi krietni vien traucējuši pavāriem darboties. “Bija auksts un vējains, bet uzdevums, no sviestmaizēm un Latvijas sieriem izveidot torti “Trejkrāsu saule” trīs metru diametrā. Šajā pasākumā piedalījās tikai četru skolu audzēkņi un skolotājas. Bez mūsu skolas “Sauli” veidoja Skrundas arodvidusskolas, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālā vidusskolas, Rīgas tūrisma un tirdzniecības skolas komandas,” stāsta skolotāja. Katra skola veidojusi savas krāsas starus no dažādām sieru masām. “Mums bija jāsmērē uz maizītēm Rokforas siera.Brīžiem uzpūta tāds vējš, ka rotājumi aizgāja pa gaisu, bet līdz beigām jau izdevās labi un sanāca ne tikai trejkrāsu, bet daudzkrāsu saule.”
Pēc tam to varēja nobaudīt visi svētku dalībnieki.
“Mēs šādā pasākumā piedalījāmies pirmo reizi un guvām jaunu pieredzi, jaunus draugus, un jaunas atziņas,” apgalvo R. Reboka un pateicas par lielo darbu savai komandai un Skrundas arodvidusskolas skolotājai Guntai Stepanovai, kura pasākumu organizējusi.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā