Pirmsskolas pedagogiem samazina darba slodzi 7

No 1. septembra pedagogu zemākā mēneša darba algas likme būs 250 latu. Pirmsskolas skolotājiem samazināta darba slodze – viena likme nedēļā būs 30 stundas līdzšinējo 36 stundu vietā.

 

Izmaiņas saistītas ar valsts sektorā strādājošo atalgojuma samazinājumu, kā arī modeļa “Nauda seko skolēnam” ieviešanu vispārējā izglītībā, skaidro Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļas vadītāja Dace Jansone-Klasiņa.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem pašvaldību pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem, vadītājiem, viņu vietniekiem un metodiķiem zemāko mēneša darba algas likmi noteiks attiecīgā novada vai republikas pilsētas pašvaldība. Līdz ar to šie noteikumi teorētiski pieļauj, ka algas var būt arī mazākas, ja pašvaldībai trūkst līdzekļu, apliecina D. Jansone-Klasiņa.

IZM pārstāve skaidro, ka izmaiņas noteikumos ir ministrijas atbalsts iniciatīvai, kas nākusi no pašvaldību puses, jo valsts mērķdotācija pedagogu algām nodrošināta tikai skolās, bet bērnudārzos tās jāmaksā no pašvaldību budžeta.

Pirmsskolas pedagogu darba slodzes izmaiņas nopietni ietekmēs bērnudārzu darbību, atzīst iestāžu vadītāji. “Jāmeklē risinājumi,” pārliecināta Aizputes bērnudārza “Pasaciņa” vadītāja Antra Apine. Viņa cer, ka iestādes darba laikā nebūs jāievieš korekcijas, taču divi pedagogi vienlaikus grupiņā nestrādās, bērnu skaits nodarbībās visticamāk būs lielāks.

Problēmas būs arī mazākajiem bērnudārziem, apliecina Kazdangas pirmsskolas izglītības iestādes “Ezītis” vadītāja Ilga Bloka. Jau iepriekš pēcpusdienās grupiņas apvienotas, ar tām strādājis viens pedagogs. Varianti ir vairāki – darba laika saīsināšana, bērnu skaita palielināšana uz vienu pedagogu vai vēl kāds cits modelis. “Grūti būs, jāmeklē risinājums,” neslēpj I. Bloka.

Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska apliecina, ka novadā saglabās visas skolas un pirmsskolas izglītības iestādes, mācīs arī piecgadīgos un sešgadīgos bērnus. “Problēmu jau gandrīz esam atrisinājuši, esam atraduši arī naudu,” apgalvo V. Jablonska.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Kas vainas fanei, bet, jūs, tizleņi,ar jebko būsiet neapmierināti, jums tikai ķengāt citus, neesat varbūt dabūjuši???

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 19:23

Jaukumiņš

Viss ir tik jauki. Tas nekas, ka nav darba. Cilvēki neziņā. Cilvēki izmisumā. Bet te viena - fane!!! - tas taču ir tik jauki. Prātiņ, nāc mājās. Kas ir jauki?

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 11:37

Zemnieks

Jā, priekšsēdētāja Priekulē rūpējās par cilvēkiem. Viņas saimnieku partija TP panāca slimnīcas slēgšanu Priekulē. Pati neko nedarīja, jo nevar taču iet pret saviem saimniekiem. Cilvēkus atlaidīs. Bet priekšsēdētāja RŪPĒJAS par cilvēku. Kā RŪPĒJAS ? Sadalot mūsu nodokļu naudu pa savam prātam. Savus atbalstītājus ieceļot amatos, neņemot vērā to atbilstību amatam un kompentenci. Galvenais, ka ir no savējo loka.

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 11:30

Kasiere

Pagaidiet septembri. Tad redzēs kur ir tā ''atrastā'' nauda. Priekulē V.J. tikai prot pareizi un nomierinoši runāt un būt ar visiem pa ''draugam''. Tā viņa tikai runā, ka viss tiks saglabāts, viss notiks. Un tad būs, nu ziniet mīlīši tā un tā, saprotiet un blā, blā, ......Pierunās jums pilnas ausis un vēl uzkārs uz tām ''makaronus''. Priekule jau tā naktīs grimst tumsā. Naktīs bez kontroles ālejas ''gončiki'' ar močiem un automašīnām skaļi rēkdami un traucējot cilvēkiem naktsmieru.Bet policija itkā pēc 17.00 vairs neesot. Priekulē galvanais ir cilvēks. Tā lūk.

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 07:24

!

Kāda starpība kur atrasta, priekšsēdētāja taču rūpējas par cilvēkiem, tas taču ir jauki!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.01 23:07

!

Kāda starpība kur atrasta, priekšsēdētāja taču rūpējas par cilvēkiem, tas taču ir jauki!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.01 23:07

priekulnieki laikam atraduši apraktās zviedru laika pamestās naudas mucas, jo naudu atraduši!!:D

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 20:32

Aizputes novadā