Pieņem lēmumu, kā likvidēs "Apriķi Bacon" ugunsgrēkā sadegušās 5000 cūkas 3

18. oktobrī SIA “NYGAARD INTERNATIONAL” piederošajā cūku audzēšanas kompleksā “Aproķi Bacon” notika ugunsgrēks kā rezultātā gāja bojā aptuveni 5000 dažāda vecuma cūkas. Ņemot vērā, ka pēc ugunsgrēka ir nepieciešams likvidēt bojā gājušās cūkas, SIA “NYGAARD INTERNATIONAL” bojā gājušo cūku likvidācijai ir izstrādājusi plānu, informē uzņēmuma prokūriste Jekaterina Kuzmina.

SIA “NYGAARD INTERNATIONAL” informē, ka lūdza SIA “Grow Energy”, reģistrācijas numurs 40103275664, kas nodarbojas ar dzīvnieku utilizāciju pakalpojumu sniegšanu, veikt bojā gājušo cūku likvidāciju. Taču minētais uzņēmums nepieņem apdegušu dzīvnieku līķus ar plastmasas un koka piemaisījumiem. Tādējādi SIA “NYGAARD INTERNATIONAL” nav iespējams veikt bojā gājušo cūku likvidēšanu krematorijā. Ugunsgrēkā bojā gājušo cūku līķi tiks likvidēti sākot no 2020.gada 21.oktobra, tos sadedzinot cūku audzēšanas kompleksa “Apriķi Bacon” teritorijā, tālāk no koplietošanas ceļa.

SIA “NYGAARD INTERNATIONAL” paskaidro, ka ir plānots ar traktora tehnikas palīdzību visu dzīvnieku līķus novietot vienā kaudzē, pa virsu uzlikt sausus koka dēļus un šo kaudzi sadedzināt. SIA “NYGAARD INTERNATIONAL” par dedzināšanas uzsākšanas laiku un ilgumu informēs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Kurzemes reģiona brigādi, Liepājas 1.daļu, Aizputes posteni.

SIA “NYGAARD INTERNATIONAL” informē, ka šis ugunsgrēka seku likvidācijas plāns ir saskaņots ar Pārtikas un veterināro dienestu, Valsts vides dienestu un Aizputes novada domi.

Aizputes novada dome aicina iedzīvotājus izturēties ar sapratni par izveidojušos situāciju.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

"Vecais"

Pie dzīvām cūkam smaka bija kilometriem tālu, kas būs ka sāks svilināt.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.21 14:47

priecājies

varēsi vismaz pasmaržot ceptu cūkgaļu.....

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.21 18:28

Es

Cerams vējš pūtīs uz Aizputi, lai beidzot saož savu lēmumu nozīmīgumu. Plus 5000 cūkas, pēc šāda skaitļa, aprēķinot to platību kas dega sanāk 20reiz20cm.... Jautājums Ko Muldad

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.21 21:06

Aizputes novadā