Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieaugs maksa par komunālajiem pakalpojumiem

No 1. aprīļa Cīravas pagastā tiks paaugstināta maksa par centralizēto ūdens piegādi un kanalizāciju.

Turpmāk mājās, kur uzstādīti ūdens skaitītāji, maksa par vienu kubikmetru ūdens būs 32 santīmi, bet par kanalizāciju – 36 santīmi, informē grāmatvede Astrīda Milzere.

Ja mājās nav uzstādīts ūdens skaitītājs, maksu aprēķinās, ņemot vērā iedzīvotāju skaitu. Par ūdeni būs jāmaksā 1,15 lati, bet par kanalizāciju – 1,35 lati no cilvēka. Šīm cenām jārēķina klāt vēl pievienotās vērtības nodoklis, norāda grāmatvede.

Cīravā pēdējo reizi tarifs par minētajiem pakalpojumiem mainījies aptuveni pirms pieciem gadiem. Līdz šim iedzīvotāji par kubikmetru patērētā ūdens maksājuši 19 santīmus, bet par kanalizāciju – 24 santīmus, skaidro A. Milzere.

Komunālās saimniecības vadītājs Arnis Akots vērtē, ka līdz šim maksa par pakalpojumiem Cīravā bijusi neadekvāta, pašvaldība tos praktiski dotējusi.

Tie iedzīvotāji, kuru mājās nav uzstādīti skaitītāji, maksājuši mazāk, nekā reāli patērē. “Tagad abām pusēm būs vieglāk. Varēs precīzi uzskaitīt un kontrolēt, kā ūdeni izlieto,” pamato komunālās saimniecības vadītājs.
Pēc tarifu paaugstināšanas skaitītājus uzstādīs vairāk individuālo māju īpašnieku, pieļauj A. Akots. Tas varētu maksāt nedaudz vairāk par trīsdesmit latiem, taču laika gaitā šis ieguldījums atmaksātos, lēš komunālās saimniecības vadītājs. Daudzdzīvokļu mājās skaitītāji ir visur.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā