Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums: vidējais bezdarbnieka pabalsta apmērs pērn Latvijas novados svārstījās no 71 līdz 203 latiem

Pērn vidējais bezdarbnieka pabalsta apmērs Latvijas novados svārstījās no 71 lata Baltinavas novadā līdz 203 latiem Garkalnes novadā.

Savukārt izmaksāto bezdarbnieku pabalstu apkopojums liecina, ka lielākais bezdarbnieku pabalstu apmērs pērn tika izmaksāts plānošanas reģionā ar lielāko iedzīvotāju skaitu ‒ Rīgas reģionā, liecina trešdien prezentētais Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) sagatavotais pārskats "Reģionu attīstībā Latvijā 2010".

Pētījuma dati liecina, ka Rīgas reģionā bezdarbnieku pabalstos izmaksāti 42,18 miljoni latu, kas ir 54,7% no visu bezdarbnieku pabalstu kopapmēra.

Aprēķini par vidējo izmaksāto bezdarbnieku pabalstu uz vienu iedzīvotāju norāda, ka atšķirība starp zemāko un augstāko rādītāju reģionu vidū sasniedza 35,7%. Augstākais rādītājs bija Rīgas reģionā ‒ 38 lati uz vienu iedzīvotāju, bet zemākais vērojams Latgales reģionā, sasniedzot 28 latus uz vienu iedzīvotāju.

Dati par vidējo vecuma pensijas apmēru pašvaldībās parāda, ka pērn visaugstākā vidējā pensija (iekļaujot visas pensijas) valstī tika izmaksāta Garkalnes novadā ‒ 206 lati, bet zemākā vidējā pensija pērn bija Rugāju novadā ‒ 145 lati.

Pārskata dati arī liecina, ka bezdarba līmeņa rādītāji novados ir atšķirīgi.

Šā gada sākumā zemākais bezdarba līmenis tika reģistrēts Mārupes novadā ‒ 5,3% un Garkalnes novadā ‒ 5,9%, savukārt augstākais bezdarba līmenis šā gada sākumā bijis Zilupes novadā, kur bez darba bija 29,3% iedzīvotāju darbspējas vecumā, kā arī Viļānu novadā kur bezdarba līmenis bija 29,2%.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā