Pedagogi šokēti par Koķes izteikumiem 5

Izveidota izlīgšanas komisija, kas risinās izglītības darbinieku un ministrijas pārrunas. Ja tās būs neveiksmīgas, iespējams, pedagogi streikos.


Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), iepazīstoties ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotajām atbildēm uz arodbiedrības izvirzītajām prasībām, grib saņemt konkrētākas atbildes par to, kā ministrija gatavojas pildīt savus solījumus.

Daļēji apmierinoša esot atbilde tikai uz vienu prasību – palielināt finansējumu pēc principa “nauda seko skolēnam”, stāsta LIZDA Liepājas rajona padomes priekšsēdētāja Rūta Zvaigznīte. Taču vārdiņš “līdz” pedagogus darot bažīgus, jo 650 lati tā arī varētu netikt sasniegti un summa iespējama pat mazāka par pašreiz nodrošinātajiem 400 latiem viena skolēna izglītošanai.

21. oktobrī arodbiedrības pārstāvji tiksies ar IZM. 28. oktobrī valdība gatavojas Saeimā nodot budžeta projektu, līdz tam LIZDA cer gūt kādu skaidrību par gaidāmo finansējumu, jo pagaidām konkrēti cipari viņiem netiekot rādīti. Ja izlīgumu panākt neizdosies, iespējams, ka pedagogi streikos, pieļauj R. Zvaigznīte.

Pedagogi uzrakstījuši arī vēstuli ar nosodījumu par ministres Tatjanas Koķes izteikumiem zviedru televīzijas kanālam, kurā viņa apšaubījusi Latvijas pedagogu spējas strādāt atbilstoši starptautiskām prasībām. Vēstule nosūtīta T. Koķei, Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, presei. “Pedagogi ir šokā. Ja viņa tā runātu pašu mājās, būtu citādi. Ja nozares ministre šādu viedokli pauž pasaulē, mums tas nav pieņemami,” apgalvo R. Zvaigznīte.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

girtam

girts nav iemācīts rakstīt,nu jāvaino skolotāji.Fui,girt!

pirms 10 gadiem, 2009.10.22 20:57

svesais

lv pienacis laiks ievelet valdibu kas domatu par tautu jo tagadejie doma tikai par sevi

pirms 11 gadiem, 2009.10.21 19:27

es

nu pedagogi - naudas kāsēji tā varbūt av spējīgi, bet viena daļa ir!

pirms 11 gadiem, 2009.10.15 22:41

girts

nav koslept visi pedagogi ir slinki,bija labie gadi apauga arsunu

pirms 11 gadiem, 2009.10.15 21:38

Dreikulis

blamēšanās laiks,nav ko diži satraukties arī šī avīzīte blamējas -pati rakstot mēslainus komentārus par amatpersonu -pēc nopublicējot patīkamo savirknējumu sensācijai...smird pēc izdevumiem

pirms 11 gadiem, 2009.10.15 18:02

Aizputes novadā