Pečulis: "Uzņēmumam tuvākajās dienās ir jāizstrādā plāns, kā utilizēt sadegušos dzīvniekus" 2

Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālā vides pārvaldes direktors Ruslans Pečulis pirmdien kopā ar Grobiņas novada domes priekšsēdētāju un apkārtējo novadu Civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētāju Aivaru Priedolu (LZS) kopā ar Aizputes novada domes izpilddirektori Astrīdu Eņģeli, Lažas pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāju Andri Petrovicu un citiem apmeklēja Aizputes novada Lažas pagastā ugunsgrēkā cietušo cūku fermu “Apriķi Bacon”, lai rastu risinājumu bojā gājušo cūku ķermeņu savākšanai un utilizācijai cilvēkiem, videi un uzņēmējam pieņemamā veidā, neradot kaitējumu, vēsta LETA.

Pečulis aģentūrai LETA stāstīja, ka ugunsgrēka vietā nav noplūdušas nekādas ķīmiskas vielas, kas radītu apdraudējumu cilvēkiem un videi. Svarīgākais patlaban esot apzināt patieso bojā gājušo cūku skaitu.

"Uzņēmēji solīja veikt inventarizāciju, jo patlaban tiek lēsts, ka sadegušas varētu būt ap 5000 dažāda vecuma cūku. Uzņēmumam tuvākajās dienās ir jāizstrādā plāns, kā utilizēt sadegušos dzīvniekus. Mēs konsultēsimies arī ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD) par labāko un operatīvāko risinājumu cūku utilizācijai," sacīja Pečulis. Pēc Lauksaimniecības datu centra sniegtās informācijas, SIA ‘’Nygaard International’’ ganāmpulkā 1.oktobrī bijušas reģistrētas 8468 cūkas.

PVD vēstīja, ko no dienesta puses tiek sniegta visu nepieciešamā palīdzība un nodrošinātas konsultācijas cūku novietnei Aizputes novadā. Ugunsgrēka dēļ novietnē nav ne ūdens apgāde, ne elektrība, līdz ar to novietnei operatīvi jārisina jautājums par dzīvo cūku likteni.

Vienlaikus Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova apstiprināja, ka ugunsgrēks cūku fermās nav saistīts ar ļaunprātīgu dedzināšanu, līdz ar to policijā tiks pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu.

"Rekurzeme" jau rakstīja, ka naktī uz svētdienu, 18. oktobri, SIA “Nygaard International” nobarojamo cūku fermas “Apriķi Bacon” ugunsgrēkā nodarītie zaudējumi ir mērāmi vairāku miljonu eiro apmērā.

Ugunsgrēka rezultātā iznīcinātas būves, iekārtas un dzīvnieki ar kopējo vērtību vairāku miljonu eiro apmērā. Precīzs zaudējumu apmērs vēl tiek precizēts. Visi iznīcinātie uzņēmuma aktīvi bija apdrošināti, informē uzņēmuma prokūriste Jekaterina Kuzmina.

Ugunsgrēkā pilnībā nodega divas no trim kompleksā ietilpstošajām cūku kūtīm ar visām tajās esošajām vairākiem tūkstošiem nobarojamo cūku. Precīzs bojā gājušo cūku skaits tiek noteikts.

Ugunsgrēku ap pulksten 2:30 naktī konstatēja kompleksu apsargājošā apsardzes uzņēmuma darbinieki, reaģējot uz signalizācijas brīdinājumu. Nekavējoties tika izsaukti ugunsdzēsēji, kuriem izdevās glābt vienu kūti no kompleksā ietilpstošajām trijām kūtīm.

SIA “Nygaard International” šobrīd aktīvi sadarbojas ar visām kompetentajām valsts un pašvaldības institūcijām, lai novērstu ugunsgrēka sekas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un neradītu kaitējumu videi, kā arī uzņēmumu kreditējošo banku un apdrošināšanas sabiedrībām, kurās bija apdrošināti bojā gājušie aktīvi, lai pēc iespējas īsākā termiņā atjaunotu normālu uzņēmuma saimniecisko darbību un nodrošinātu darbu uzņēmumā strādājošajiem.

Uzņēmums izsaka pateicību sadarbības partneriem un kompetentajām institūcijām par aktīvu iesaisti un atbalstu uzņēmumam šajā grūtajā brīdī.

Jau ziņojām, ka VUGD sākumā vēstīja, ka sadegušas ir 800 cūkas.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

PVD

Mulsinoši par to cūku skaitu, vai tad PVD nav reģistrēts, cik bija cūku?

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 11:50

Aizputes novadā