Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldību referendumi vismaz līdz nākamā gada 1. augustam nenotiks

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ieceri par pašvaldību referendumiem nolēmusi atlikt līdz nākamā gada 1. augustam.

Valdība, otrdien skatot ar nākamā gada budžetu saistītos likumprojektus, atbalstīja VARAM ieceri likumprojektu par pašvaldību referendumiem Saeimā iesniegt līdz 2012. gada augustam. Pašlaik likums paredzēja, ka VARAM tas jāizdara līdz šā gada decembrim.

VARAM, pamatojot šo lēmumu, norādījusi, ka tas nepieciešams, jo valstij vēl ir jāsamazina budžets, taču iespēja rīkot pašvaldību referendumus prasīs papildu finansējumu.

Ministrijas izstrādātais Vietējo pašvaldību referendumu likumprojekts oktobrī tika izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Likumprojekts paredz arī iedzīvotājiem tiesības atlaist domi.

Pašlaik normatīvie akti neparedz iespēju rīkot ne konsultatīvus, ne lemjošus vietējo pašvaldību referendumus par vietējās nozīmes būtiskiem jautājumiem, kas skar pašvaldības iedzīvotāju intereses. VARAM izstrādātā likumprojekta mērķis ir veicināt vietējās pašvaldības iedzīvotāju līdzdalību vietējās nozīmes jautājumu lemšanā.

Paredzēts, ka būs divu veidu pašvaldības referendumi – konsultatīvais referendums, kurā pieņemto lēmumu dome pieņem zināšanai, un lemjošais, kas stājas spēkā.

Likumprojekts arī paredz, ka ar referendumu saistītos izdevumus segs no pašvaldības budžeta, referendumu sagatavos un vadīs pašvaldības vēlēšanu komisija, bet Centrālā vēlēšanu komisija nodrošinās tikai referenduma metodisku vadību un izdos instrukcijas referenduma organizēšanas regulēšanai.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā