Par kāpostu ražu vēl grūti spriest

"Šis ir kāpostu vākšanai labākais laiks, taču, vai raža šajā gadā būs laba vai ne tik laba, vēl ir grūti saprast. Šogad noteikti to būs ietekmējušas mātes dabas kaprīzes, kas šajā pavasarī un vasarā kāpostu attīstību ietekmēja gan ar temperatūras svārstībām, gan lieliem sausuma periodiem," pastāsta Aizputes novada saimniecības "Ozoli" īpašnieks Dainis Ozols. Saimniecība ar dārzeņu audzēšanu nodarbojas trešo gadu, kāpostus realizējot svaigā veidā, trešdien raksta "Kursas Laiks".

No lauksaimniekiem un piemājas zemnieku saimniecību īpašniekiem dzirdēti dažādi viedokļi par šā gada zaļo dārzeņu bagātīgumu. Vieni teic, ka šogad bijis labs gads, otri – stādi siltumnīcās izauga vareni, bet ar pašu galviņu veidošanos tā pa­švaki sanācis – vai nu tās vispār neizveidojās, vai arī izauga nelielas un sasprāgušas.

"Kāpostu augšana nevienmērīgo laikapstākļu dēļ notika pa intervāliem. Ārēji liekas, ka ar ražu šogad nebūs bēdīgi: kāpostu galviņu lieluma un smaguma ziņā ražu varu novērtēt kā normālu. Bet vēl esmu piesardzīgs – jāredz, kā kāposti glabāsies – tas būs īstais rādītājs," norāda D. Ozols.

Kā novēroja “Kursas Laiks”, Liepājas Pētertirgū kāpostu cenas svārstās no 0,20 līdz 0,30 eiro par kilogramu. Savukārt sludinājumu portālos, piemēram, www.ss.lv, kāpostu cena, tikai pērkot vairumā no kādas Vērgales pagasta saimniecības, ir 0,20 eiro par kilogramu.

Daudz plašāk "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Aizputes novadā