PAPILDINĀTS AR FOTO: Aizputē ieradušās latviešu tautas tērpos ģērbtas bārbijas un keni 1

No 24. februāra līdz 28. martam Aizputes muzeja izstāžu zāle būs mājvieta latviešu tautas tērpos ģērbtām lellēm - bārbijām un keniem, kas uz Aizputi atceļojušas no Zviedrijas.

Šīs 30 lelles ir tikai neliela daļa no vienreizējās, vairāk kā 200 leļļu kolekcijas, kas kopš 2000. gada rudens apskatāma Latvijas vēstniecībā Zviedrijā. Tās latviešu tautas tērpos ietērpušas Marija Muzikante un Dzidra Ciparsone pagājušā gadsimta 70. gados, stāsta Aizputes Novadpētniecības muzejs.

''Mūsu leļļu stāsts ir tik aizkustinošs un dziļš. Tas krāšņi parāda latviešu ilgas pēc zaudētās dzimtenes, runā par vēlmi nodot gadsimtiem krātās tautas zināšanas nākamajām paaudzēm. Marija Muzikante un Dzidra Ciparsone radīja šo kolekciju laikā, kad reti kurš ticēja, ka Latvija jebkad atgūs neatkarību. Mūsdienās nereti dzirdam cilvēkus noniecinām Latviju. Tāpēc man gribētos, lai Marijas Muzikantes un Dzidras Ciparsones atstātais mantojums ir daļēji pieejams arī cilvēkiem Latvijā. Apskatot Marijas un Dzidras darinātos tautastērpus, mums ir dota neparasta iespēja domāt par un apzināt mūsu tautas vēsturi tās skaudrajā daudzveidībā,'' tā līdzi dotajā Ceļamaizē raksta izstādes krusttēvs Gints Jegermanis.

''Lelles jau ciemojušās Ķekavā un Kandavā. Ceram, ka tās labi jutīsies arī pie mums Aizputē, ar savu klātbūtni iepriecinot kā lielus, tā mazus,'' cer Jolanta Berga.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aizputes novadā