(papildināta) FOTO: Einšteina kungs un gudrā cūka viesojas pie Aizputes mazpulcēniem

14. martā Aizputes 1013. mazpulks pasākumā "Asais prātvēders" risināja dažādus atjautības uzdevumus, spēlēja pašu gatavotās galda spēles, sportoja un sakopa bijušās Misiņkalna estrādes vietu.

"Janvāris, februāris un marts ir asā prāta mēneši. Šajā laikā ikviens Latvijas mazpulks gatavo spēles," paskaidro Aizputes 1013. mazpulka vadītāja Liene Cinovska.

"Galvenokārt tika gatavotas azartiskas galda spēles, kā arī spēlēs, kas saistītas ar dabu. Piemēram, bērni paši šuva tautā saucamo "Desu spēli" un savā starpā to izspēlēja. Gājām arī mērīt koka resnumu. Noskaidrojām, kurš ir labākais koku pazinējs, sportiskākais un atjautīgākais Aizputes mazpulcēns.

Pasākumam "Asais prātvēders" bērniem bija sagatavoti dažādi uzdevumi – bez aicinājuma bija jāiekur ugunskurs, jāsavāc redzamie atkritumi, kā arī jāmērojas spēkiem atjautības dueļos.  

Lai tas būtu atraktīvāks, ciemos tika uzaicināts arī Einšteina kungs un Gudrā cūka.

"Aktiermāksla prasa bargu naudu. Tāpēc izlīdzēja paziņa Elīna Alfuse, kura notēloja Einšteina kungu. Mūsu gudrais vīrs tomēr sanāca ar tumšiem matiem, kas teleportējies no senseniem laikiem un, sekojot modei, sirmos matus bija nokrāsojis melnus. Bērniem tas šķita gana interesanti un smieklīgi. Tad vēl izdomājām, ka cūka ir gudrs dzīvnieks un tā piestāvētu Einšteinam. Tā tapa Gudrā cūka, kuras tēlā iejutos es pati," pasmaida L. Cinovska.

Bērni Gudro cūku tomēr uztvēruši kā Cūkmenu, kas savāc atkritumus, nevis par Einšteina draugu. Tāpēc, izmantojot šo izdevību, mazpulcēni pasākumā sakopuši arī bijušā estrādes vietu Misiņkalnā.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā