(papildināta) Covid-19 atgriežas Aizputes novadā! Aizputes vidusskolā visiem tiek ņemtas Covid-19 analīzes, noņemot siekalu paraugus 5

Ar Covid-19 uzliesmojumu Kuldīgā arī Aizputes novadā ir reģistrēti saslimušie ar Covid-19. Šobrīd Aizputes vidusskolas skolēniem, skolotājiem un tehniskajiem darbiniekiem tiek ņemtas Covid-19 analīzes, noņemot siekalu paraugus. Šāda veida analīzes tiks veiktas arī citās izglītības iestādēs. Siekalu testa priekšrocība ir tā vienkāršums, ērtums un tas, ka tests neizraisa sāpes, vēstīts Aizputes novada mājaslapā.

Aizputes novada dome aicina iedzīvotājus novērot savu veselības stāvokli, ja rodas saslimšanas simptomi, pieteikt sevi uz Covid-19 pārbaudi zvanot uz tālruņa numuru 8303 darba dienās no pulksten 8 līdz pulksten 18. Tuvākās Covid-19 pieņemšanas vietas ir Kuldīgā un Liepājā.

Aizputes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Jankovskis aģentūrai LETA apstiprināja, ka ar Covid-19 saslimstot Aizputes sporta centra darbiniekam, Aizputes vidusskolas skolēni un darbinieki nodod siekalu testus.

Viņš skaidroja, ka slimais darbinieks ir pats informējis pašvaldību par savu saslimšanu ar Covid-19. "Mums šodien izdevās no "E. Gulbja laboratorijas" iegūt 100 siekalu testus, lai tie cilvēki, kuri ir kontaktējušies ar saslimušo darbinieku, varētu nodot analīzes. Taču nākamajā nedēļā testi tiks veikti arī citās izglītības iestādēs," sacīja Jankovskis.

Viņš norādīja, ka par turpmāko rīcību pašvaldība lems, kad būs zināmi testu rezultāti.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem līdz 2.oktobra plkst.10 Aizputes novadā bija reģistrēti viens līdz pieci saslimšanas gadījumi, konkrēti neprecizējot skaitu.

Aizputes novadā