Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Orķestris gaida jaunus instrumentus

Kazdangas pūtēju orķestris ticis pie jauna bungu komplekta un baritona, vēl četrus instrumentus gaida piegādājam februārī.

Naudu saņem jau vasarā
Kazdangas pūtēju orķestra mūziķu rokās pakāpeniski nonāk instrumenti, kas iegādāti par Liepājas rajona padomes Kultūras nodaļas pagājušajā vasarā piešķirtajiem četriem tūkstošiem latu. 

Dziesmu svētkos orķestris bija vienīgais Liepājas rajona pašdarbības kolektīvs, kas piedalījās fināla konkursā, izcīnot trešo vietu. Pēc tam kad Liepājas rajona padome norēķinājusies par visiem izdevumiem svētku laikā, secināts, ka attiecīgajā sadaļā naudas palicis pat nedaudz pāri. “Domājot par kolektīva ieguldījumu un Dziesmu svētku procesa nepārtrauktību, tika nolemts Kazdangas pūtēju orķestrim piešķirt līdzekļus jaunu instrumentu iegādei,” stāsta rajona Kultūras nodaļas vadītāja Ilga Skābarde.

Jau pagājušajā gadā minētā summa pārskaitīta Kazdangas pašvaldības kontā. Gada nogalē nopirktais baritons jau izmēģināts koncertos, bet bungas vēl jānoskaņo, stāsta orķestra diriģents Guntis Simanovičs. Februārī tirgotāji sola atgādāt vēl četrus instrumentus – divus basus, altu un eifoniju.

Iegādājas dārgākos
Par piešķirto naudu kolektīvā nolemts iegādāties dārgākos instrumentus, ko pašu spēkiem mūziķi nopirkt nevar. “Ja mūsu kolektīvā spēlētu tādi cilvēki kā Šlesers, varbūt viņi varētu instrumentus nopirkt paši. Bet, ja viens bass maksā pāri tūkstoš latiem – kurš to var atļauties?” spriež diriģents. Instrumenti būs pašvaldības īpašumā, ja spēlētājs pametīs kolektīvu, instrumentu nodos cita mūziķa pārziņā.

Pašlaik kolektīvā ir ap 30 dalībnieku, projām neviens aizgājis nav, stāsta G. Simanovičs. Šosezon orķestrī iesaistījušies arī jauni dalībnieki: meitene spēlē alta saksofonu, bet puiši – trompeti un eifoniju.
7. martā kolektīvs gatavojas doties uz Durbi, kur notiks draudzības koncerts kopā ar Durbes sieviešu kori. Vēl martā Jelgavā ieplānots piedalīties konkursā, kas veltīts Gunāra Ordelovska piemiņai.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā