Novados vēlas kārtot veloeksāmenus skolās

Uzsākoties aktīvai velosezonai, jau 150 Liepājas apriņķa novada skolēni ir izmantojuši iespēju iegūt velosipēda vadītāja apliecību Ceļu satiksmes drošības direkcijas rīkotajos izbraukuma eksāmenos, raksta "Kursas Laiks".

No šā gada velosipēdista apliecību var iegūt jau no 10 gadu vecuma, nokārtojot Ceļu satiksmes noteikumu un satiksmes drošības eksāmenu. “Tas ir datorizēts tests, kas sastāv no desmit jautājumiem. Atvēlētais laiks – 10 minūtes. Lai eksāmens būtu nokārtots sekmīgi un tiktu saņemta velosipēda vadītāja apliecība, nedrīkst pieļaut vairāk par divām kļūdām. Praktiskās braukšanas iemaņu pārbaudes nav,” skaidro Ceļu satiksmes drošības direkcijas Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste.

Viņš norāda, ka apliecību var iegūt divējādi – kārtojot eksāmenu Ceļu satiksmes drošības direkcijas nodaļā darbdienā vai organizētajos izbraukuma eksāmenos skolās. “CSDD izbrauc arī uz skolām pieņemt eksāmenus, ja ir pieteikušies vairāk nekā desmit skolēni,” teic A. Jekste.

Šā gada aprīlī jau aptuveni divsimts skolēnu Liepājā un tās apriņķī ir kārtojuši velo eksāmenu ārpus nodaļas. “Aptuveni 150 no tiem ir ieguvuši velosipēda apliecības.

Visraženākais eksāmens šogad bija Aizputē, kur pārbaudījumu kārtoja kopumā 91 skolēns no visām šī novada skolām,” uzsver A. Jekste. Eksāmenus jaunie velosipēdisti kārtojuši arī skolās Grobiņā, Nīcā un Liepājā. “Plānoti eksāmeni arī Vaiņodē. Ir interesējušies arī Kalēti un Bārta. Vēl var pieteikties arī citas skolas,” piebilst A. Jekste. Pirmajā reizē eksāmens ir bez maksas neatkarīgi no tā, kur tas norit. Arī par vadītāja apliecību nav jāmaksā. Jāņem līdzi pase vai dzimšanas apliecība un viena 3×4 centimetru fotogrāfija. “Kārtojot eksāmenu atkārtoti, būs jāmaksā 1,08 eiro. Agrāk arī atkārtotie pārbaudījumi bija bez maksas.

Bet diemžēl daļa to izmantoja līdzīgi kā loteriju. Nemācījās noteikumus, bet teju katru dienu nāca kārtot eksāmenu, cerot, ka paveiksies. Līdz ar to lieki noslogoja personālu. Šī nauda ir kā zināma motivācija mācīties satiksmes noteikumus,” novērojis CSDD pārstāvis.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā