Novados apkures sezonu atklāt nesteidzas

Līdz ar oktobri apkures sezona sākusies vien divos novados. Lielākajā daļā siltumu no kopējā katla iedzīvotāji sāks saņemt mēneša vidū.

Oficiāli apkures sezona Priekules novada pašvaldības iestādēs sākas ar 1. oktobri, stāsta izpilddirektors Andris Razma. Drēgnā un mitrā laika dēļ dažu pagastu pārvaldes, piemēram, Kalētos un Bunkā siltumu padevušas jau septembra pēdējā nedēļā. Nedaudz iesildītas arī Priekules vidusskolas un bērnudārza "Dzirnaviņas" telpas. No oktobra sezona sākas arī iestādēs, kurās ir krāšņu apkure. Malku kā kurināmo izmanto visās pašvaldības katlu mājās, visas kurinātāju štata vietas ir aizpildītas.

Priekules pilsētas daudzdzīvokļu mājām siltumu nodrošina SIA "Priekules pakalpojumi". Parasti iedzīvotāji to prasa ap 10., 15. oktobri, arī šogad vēl neviens nav interesējies, stāsta kasiere Benita Bauže.

Vaiņodes novadā apkure sākās 1. oktobrī, bet ne uzreiz ar pilnu jaudu, informē domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons. Novads ir bagāts mežiem, tāpēc malkas netrūkšot. Izņēmums ir vienīgi Embūtes pagasta Tūrisma informācijas centrs, kura apkures katlā jāliek granulas. Iedzīvotāju, kuri ir parādā par siltumu, ar katru gadu kļūst mazāk, apgalvo priekšsēdētājs. Maksa par apkuri šoziem netiks palielināta.

Durbes novada domes pārziņā ir apkure Dunalkā un Vecpilī. Novad domes izpilddirektors Vilnis Kārk­liņš stāsta, ka tagad iekurina tikai reizi nedēļā iestādēs, kur telpās lielāks mitrums. Apkures sezona, skatoties pēc laika apstākļiem, tradicionāli sākšoties oktobra vidū.

Durbes pilsētā un Lieģu ciematā iedzīvotājus ar siltumu nodrošina SIA "Durbes KS". Tās valdes priekšsēdētājs Jānis Brikmanis pauž gatavību siltumu padot 15. oktobrī, agrāku datumu neviens iedzīvotājs nav ierosinājis.

"Gatavi esam, bet vēl nav tik auksti, lai sāktu sezonu," saka Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons. Vidusskolas un bērnudārza ēkas ir nosiltinātas, tur "vēl neviens neraud". Apkuri parasti sākot, vadoties pēc laika apstākļiem un kad to vēlas vismaz 51 procents mājas iedzīvotāju.

Ievērosim tradicionālo datumu – 15. oktobri, saka SIA "Grobiņas novada namsaimnieks" valdes loceklis Uldis Vārna. Siltums jau padots Medzes pagasta bērnudārzā "Čiekuriņš" un Grobiņas pagasta sākumskolā, bet uzņēmuma apkalpes zonas daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem vēl jāpagaida.

"Ņemam vērā, ka nav tādu māju, kurās nav parādnieku," U. Vārna pamato šo datumu.

SIA "Grobiņas nami" valdes locekle Evita Pūķe apliecina, ka uzņēmums ir gatavs pieslēgt apkurei ēkas Grobiņā kaut tūlīt, starta signāls būšot to apsaimniekotāju pieprasījums.

Pieprasījumu gaida arī Nīcas pagasta komunālā saimniecība, apliecina tās vadītāja Līga Roga. Tāda pati situācija esot Otaņķu pagastā. Novadā siltumu vēl neprasot pat izglītības iestādes.

Līdzīgu atbildi sniedz Aizputes novada izpilddirektore Astrīda Eņģele. Neesot dzirdēts, ka kādā novada pagastā būtu uzsākta apkure.  

Rucavas novada apkures sistēmās siltums tika padots vienu dienu pagājušajā nedēļā, kad bija lietains laiks, stāsta Komunālās daļas vadītājs Edgars Riežnieks. "Izmēģinājām, viss ir kārtībā." Malka apkurei sagādāta par 120 – 130 procentiem. Kad sākt ar pilnu jaudu, Rucavā skatīsies pēc laika apstākļiem un gaisa temperatūras. Visticamāk tas notikšot mēneša vidū, bet varbūt varēšot "pastiept garāk".

Pievieno komentāru

Aizputes novadā