Noslēdzies izteiksmīgās runas konkurss “Valodiņa”

Plašu atsaucību izpelnījies skolēnu izteiksmīgās runas konkurss “Valodiņa”. Lažas speciālajā internātpamatskolā tikušies dalībnieki no dažādiem Latvijas novadiem.

“Šogad vispirms apzinājām, vai skolas vispār varēs ierasties. Taču atsaucība bija necerēti liela – daudzi teica, ka darīs visu iespējamo, lai atbrauktu,” gandarīta Lažas speciālās internātpamatskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Vita Levica.

Konkurss, kura idejas autori ir Lažas skolas pedagogi, šogad noticis jau septīto reizi. Tajā savu izteiksmīgās runas prasmi parāda speciālo internātskolu audzēkņi.

Šoreiz piedalījušies divpadsmit izglītības iestāžu pārstāvji. Tālākie viesi bijuši no Palsmanes un Lielplatones, pārējie bijuši kurzemnieki, stāsta V. Levica. Pirmo reizi konkursā startējis arī Vecpils pamatskolas skolnieks, kurš mācās grupā ar speciālu izglītības programmu.

Dalībnieki startējuši trīs vecuma grupās. Vietas gan neesot dalītas, taču katram pasniegti diplomi par īpašo un atšķirīgo, pastāsta V. Levica. Lielu atzinību izpelnījies Stiklu speciālās internātpamatskolas skolēns Edgars Volbedahts no Ventspils rajona – viņš aktieriski spilgti norunājis Maijas Laukmanes dzejoli “Māsa saka”. Žūrija atzinīgi vērtējusi arī mājinieka Andra Ruzaiķa sniegumu – viņš izvēlējies skolotāja Imanta Ozola dzejoli “Ar savu stāstu”.

Žūrijā strādājuši Rita Dzirkale, Māra Vētra, Zigmunds Cinkus, Linards Tiļugs un īpašais viesis – Uldis Marhilēvičs. Komponists un pianists pats arī muzicējis kopā ar jauniešiem. Pie skolēniem viesojušies arī cirka mākslinieki un iesaistījuši viņus radošajās darbnīcās.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā