Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noskaidros Kurzemes erudītākos skolēnus darba tiesību un aizsardzības jomā

14. novembrī astoņas Kurzemes profesionālo skolu komandas tiksies Liepājā, lai konkursa "Profs 2011" pusfinālā sacenstos par Kurzemes erudītākās komandas titulu darba tiesību un aizsardzības jomā. Konkursu jau piekto gadu organizē Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu.

"Uzsākot darba gaitas, jaunieši bieži sastopas ar vairākām problēmām, kas ir saistītas ar nepietiekamām zināšanām un izpratni par darba drošību un darba tiesībām. Tieši tāpēc uzskatu, ka ir būtiski, lai jaunie darba ņēmēji savas karjeras pašā sākumā zinātu par savām tiesībām darba vietā un spētu tās aizstāvēt. Šis konkurss ir viens no veidiem, kā varam to panākt," stāsta LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Jauniešu zināšanas darba tiesību un drošības jomā tiks pārbaudītas dinamiskos un atraktīvos uzdevumos – komandas viktorīnā, darba instrukcijas sagatavošanā, komandām būs jāspēj aprēķināt arī darba algu un jāveic citi uzdevumi. Kurzemes pusfināls norisināsies 14. novembrī, Profesionālās izglītības kompetences centrā "Liepājas Valsts tehnikums", Ventspils ielā 51, Liepājā.

Kurzemes pusfināla posmā piedalīsies pa vienai komandai no Cīravas arodvidusskolas, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālās vidusskolas, Laidzes Profesionālās vidusskolas, Saldus Profesionālās vidusskolas, Skrundas arodvidusskolas, Ziemeļkurzemes Profesionālās izglītības kompetences centra "Ventspils Profesionālā vidusskola", kā arī divas komandas no Profesionālās izglītības kompetences centra "Liepājas Valsts tehnikums".

Dalībai pusfinālā tika izvirzīta viena komanda no katras izglītības iestādes 10 audzēkņiem, kuri bija ieguvuši augstāko punktu skaitu starp saviem skolas biedriem. No tām izglītības iestādēm, kuras līdz 2011. gada 1. septembrim reorganizācijas procesā ir apvienotas, pusfināliem varēja izvirzīt divas komandas jeb 20 cilvēkus.

Erudītākā Kurzemes komanda tiksies ar pārējo Latvijas reģionu labākajām komandām "Profs 2011" finālā. Labākās komandas dalībnieki saņems iPod NANO atskaņotājus, savukārt katra finālā iekļuvusī skola kā balvu saņems projektoru.

LBAS konkursu rīko ar Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu, un to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija, kā arī Valsts darba inspekcija.

Plašāka informācija par konkursu pieejama "Profs 2011" mājaslapā.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā