Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noraida rosinājumu saglabāt Aizputes novadu un Grobiņas noteikšanu par topošā Lejaskurzemes novada administratīvo centru 8

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija šodien līdzīgi kā otrdienas sēdē noraidīja vairākus priekšlikumus par esošo novadu saglabāšanu vai arī novados iekļaujamo teritoriju apmēru.

Kopumā tika noraidīti vairāk nekā 30 iesniegtie priekšlikumi par Latvijas pašvaldību karti pēc ATR veikšanas 2021.gada vidū, vēsta LETA.

Šodien tika noraidīti deputātu Evijas Papules (S) un Viktora Valaiņa (ZZS) priekšlikumi par Skultes pagasta iekļaušanu jaunveidojamā Limbažu novadā. Līdz ar to saglabāts iepriekš atbalstītais redzējums par Skultes pagasta iekļaušanos topošajā Saulkrastu novadā.

Tāpat netika atbalstīti deputātu Valaiņa un Ērika Pucena (KPV LV) rosinājumi par Aizputes novada saglabāšanu un Pucena priekšlikums par Alsungas novadu jeb suitu novadu, ko veidotu Alsungas, Gudenieku un Jūrkalnes pagasti.

Komisija noraidīja arī Valaiņa priekšlikumus par Jaunjelgavas novada, Iecavas novada un Viļakas novada izveidošanu. Komisija jau iepriekš bija noraidījusi arī deputāta Alda Adamoviča (JV) rosinājumu par Viļakas novada izveidošanu.

Tika noraidīts arī priekšlikums par Grobiņas noteikšanu par topošā Lejaskurzemes novada administratīvo centru.

Kā ziņots, ATR reforma paredz 42 pašvaldību izveidošanu pašreizējo 119 pašvaldību vietā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Jāā...

Grobiņai baigais obloms. Lejaskurzemes centrs būs Māķos.

pirms 25 dienām, 2020.05.07 07:56

aizput

Kāda jums Lejaskurzeme! Komiseja nolēma to kolhoza apvienību nosauk par Dienvidkurzemi. Ar centru Māķos.

pirms 25 dienām, 2020.05.07 08:53

Janis

Smiekligie deputatinji....lai.noraiditu ir kads pamatojums?

pirms 25 dienām, 2020.05.07 08:59

Mazais

Aizpute jau senos laikos bija Kurzemes centrs . Kas ir Grobiņa ,un cik ielu viņai?...viena visā pilsētā - Centrālā ?

pirms 25 dienām, 2020.05.07 09:15

Dace

Viena iela un tā pati Lielā iela , taisnība, Grobiņa jau nu nekādīgi nevar kļūt par centru, lai Liepājā centrs, kā senos laikos...

pirms 24 dienām, 2020.05.07 16:05

Anna

Grobiņai pietrūkst plašuma,tur viss ir saspiests.Telpas šauras gan domē,gan doktorātā. Toties ir ļoti daudz kultūras darbinieku (ja skatās mājaslapā),bet kultūra var būt tikai tad ,kad cilvēkiem ir laba dzīve,darbs un alga ko tērēt kultūrai.Liela daļa no grobiņniekiem brauc strādāt uz Liepāju,pie dakteriem uz Liepāju,arī kultūru baudīt uz Liepāju.Cilvēkus ļoti satrauc arī nebūsanas ar sabiedrisko transportu ,dārgās biļetes.Tas viss ir apstākļu kopums ,kāpec nevar būt administratīvais centrs,jo administrācijai būtu jāstrādā priekš visiem novadu cilvēkiem.

pirms 25 dienām, 2020.05.07 11:25

DNS

Piedāvāju Lejaskurzemes/Dienvidkurzemes/Aizputes novada ģerboni, kuru 1938.g. 21.okt. ar lēmumu Nr. 241 apstiprināja K.Ulmanis un heraldijas komisijas pr-tājs H.Albats. Augšā: melnā laukā zelta zivs; apakšā 4 upes viļņi sidrabā un zilā.

pirms 23 dienām, 2020.05.08 18:30

Jānis Silings

Aizpute jau nu gan varētu būt par kaut kādu centru. Agrāk taču bija Aizputes rajons.

pirms 8 dienām, 2020.05.23 22:00

Aizputes novadā