Nomniekiem sāp attieksme 78

Kalvenes iedzīvotāji vāc parakstus, Aizputes novada dome pagarina termiņu, uzņēmēji rīko prezentāciju. Bet zemes nomniekiem sāp apkārtējo neizpratne un noraidošā attieksme, piektdien, 17. janvārī, raksta "Kursas Laiks".

Kā ziņots, 15 Kalvenes pagasta iedzīvotāji saņēmuši pašvaldības brīdinājumu par zemes nomas līguma laušanu.

Trešdien, 15. janvārī, dome ārkārtas sēdē šo jautājumu skatīja atkārtoti. Nomas līgums ar kalveniekiem tiek pagarināts līdz šā gada 30. septembrim, bet 14. oktobrī tas tiks noslēgts ar LF, par domes lemto informē tās priekšsēdētājs Aivars Šilis. Esot arī atrasta zeme, ko piedāvāt vietā. Ja LF te tomēr nebūvēs, zemi varēšot turpināt izmantot vietējie.

Pirms sēdes domē saņemta vēstule ar 188 parakstiem LF ieceres atbalstam.

“Kāpēc pie manis neviens nenāk pēc paraksta?” paironizē Marika Zvirbule, kuras vīrs ir viens no nomniekiem, kuram līgums uzteikts.

Arī ZS “Alokšņi” saimnieki Agita un Vladislavs Sudari jutuši, ka pagastā tiek vākti paraksti, bet pie viņiem neviens nav iegriezies. “Mēs neesam pret rūpnīcu un darba vietu radīšanu,” apliecina Agita.

Bet ļoti nepatīkama esot pagastā pēc iedzīvotāju sapulces izveidojusies situācija – kaimiņi ignorējot un pat nesveicinot tos, kuri tajā izteikuši pretenzijas pret ražotni.

“Muļķa lomā” jūtoties arī konfliktā neiesaistītie lopkopji, jo dzirdējuši un internetā par savu nodarbi lasījuši nievājošus komentārus.

Sapulcē no vadītājiem esot izskanējušas pat cilvēka cieņu aizskarošas piezīmes, piemēram, vecākai kundzei par nedaudz atlikušiem dzīves gadiem. “Kaut pēc šī trakuma kaut vienam vadītājam “aizķertos”, ka viņš ir vadītājs tikai tāpēc, ka te ir cilvēki!” novēl Agita.

Plašāk "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 78

Liene

Biju viena no tam kas vaca parakstus,un jā mes negajam pie tiem cilvekiem,kas bija parakstijusies pret zemes iznomasanu Latvijas finierim,jo sanemam atbildi,ka mes jau parakstijamies pret, kā tad tagad varam parakstities par Finiera ienaksanu Kalvene.

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 08:48

Lienei

Lienīt,gandrīz visi centrinieki un tavi radi zina,ka tu ar savu līdz gaitnieci strādājat ''Kurzemes Pērlē''.Jūsu dzīvesbiedriem ir darbs ''Ūsos'',ja vien paši nenodzersiet.Šīs darbavietas ir jūsu vairāku gadu garumā.Tāpēc pirms brēcat par bezdarbu Kalvenē,samēklējiet savus darba līgumus

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 11:52

???

viņa nedrīkst tur strādāt? Kurzemes pērle arī konkurē ar LF?

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 11:58

DNS

Paldies Lienei par uzdrīkstēšanos un rīkošanos, kamēr daļa brēc dēļ maza lauciņa, vismaz ir daži cilvēki kas spēj skatīties uz visu ar lielu perspektīvu. Šie daži cilvēki tikai saprot ko nozīmē infrastruktūra un tās jēgu. Pārēji māk tikai bļaut un kliegt, tālāk par savu degunu neko neredzot.

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 10:07

Soc.

Laimīgā Liene, viņai jau nav pat tas pats mazais zemes lauciņs, jo visu jau sagādā citi........

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 16:00

DNS

to Soc. Es saprotu kad var galvu saspiest, kaut kur iespiest, bet bet tādā mērā prātiņu nevar pazaudēt, drīzāk jau Dieviņš ir ko noskopojis. Soriii nekā personīga, bet lasot šos degradētos komentārus, neko citu nevaru teikt. Saproti, kam viņai tas s**a zemes gabals, ja viņai dzīvesbiedrs strādājot atalgotu darbu spēj viņus apgādāt ar nepieciešamo. vari uz šo atbildēt taisnīgi un godīgi? Respektīvi, ienāks Kalvenē konkurētspējīgs uzņēmums kas var likt sarosīties vietējiem uzņēmējiem ar atalgojuma konkurenci. Tātad secinājums ir elementārs Vacson, lielāka alga, vairāk kartupeļi ģimenēs. Saki ja es kļūdos.

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 21:06

Andris

Tie "vadītāji", kas nenolaižas tik zemu, lai runātu ar cilvēkiem, amatu atlīdzībās no tiem pašiem cilvēkiem gadā saņem 40 000 euro. Šķiet, ka par mazu, lai cilvēki saprastu, ka tie ir viņu algoti cilvēki...

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 09:39

nenomāju

Daļēji nomnieki ir paši vainīgi,ka ir tāda situācija izveidojusies,jo arī no nomnieku puses(pēc video redzamā un dzirdētā) netiek vestas konstruktīvas sarunas, bet ir tikai bļaušana. Es domāju,ka viss šis saspīlējums varēja izpalikt,ja, uzzinot par līgumu laušanu,tiktu uzdoti pāris svarīgi jautājumi normālā sarunvalodā, kā piemēram, Vai būs iespēja iznomāt citu zemes gabalu??? vai nav iespēja pārskatīt lēmumu un līgumus lauzt vēlāk?? , bet tā vietā bija bļaušana un apvainojumu bārstīšana gan klātienē,gan interneta vidē...

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 10:32

nomnieks.

Sapulcē šie jautājumi tika uzdoti, kā arī vēl citi....tikai atbildes vietā saņēmām nievas, kurā vietā kāda apstrādāta zeme, kā arī apšaubīja šiem nomniekiem esošo lopu esamību.Tika lūgts arī tikties ar šiem nomniekiem bet redz tā vietā izrāde ar Vijas Artmanes (Freimane Daiga lomas atveidotāja ) cienīgu iznācienu.......

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 17:39

padoms

Kursas Laikam vajadzētu palūgt Aizputes domei lēmumu, kuru dome pieņēma vakar ārkārtas sēdē. Lēmums būs (tam jābūt) arī domes mājas lapā. Zināmā mērā tas visu izskaidros, jo nomnieku vidū neatradīsiet uzvārdu Sudars vai z/s "Alokši" un Zvirbulis arī nav, ja vien tam M.Zvirbules vīram ir tāds uzvārds.
Domājiet un seciniet paši.

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 11:10

Man jau patīk...

M.Zvirbule nekad nav izcēlusies ar savu gudrību, bet tikai ar savu bļaušanu... Un kāda tev daļa, kur kāds strādā vai nē? Kur gribu tur strādāju... Mēs paši veidojam savu nānotni un meklējam labākas iespējas kā labāk šajos laikos "izdzīvot". Man vienkārši par visu šo nāk smiekli!

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 13:16

Liene

Nekad neesmu teikusi, ka es vai man virs grib stradat Latvijas finieri, es domaju par saviem kaiminiem, radiem ,draugiem un berniem, kuri pes 15 gadiem ari bus stradajosi cilveki un ja kas divus gadus biju dekreta, un Kurzemes Perle ir sezonas darbs no maija lidz septembrim, ta ka es loti atvainojos, kas man sos menesus jamirst badaa,???
Ja kadam ir kadas pretenzijas, tad tiekamies sovakar 18.00 Kulturas nama.

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 13:59

???

tikšanās nav atcelta?

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 15:04

kalvenieks

tikai nez kāpēc šie mirēji var atļauties uzdzīvot un atpūsties ar vērienu , laikam jau tie sociālie pabalsti lieli.....

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 17:42

Rekurzeme

Lūdzam komentēt bez personas cieņu aizskarošiem komentāriem! Paldies par sapratni!

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 14:13

augs

esmu pavisam no cita novada,bet man radās jautājums nomniekiem... Kāpēc Jūs visu šo 23 gadu laikā neesat privatizējuši vai izpirkuši savas nomātās zemes? Laikam jau tik ļoti to zemi nevajadzēja, lai par sertifikātiem privatizētu? Lētāk bija nomāt no pašvaldības..... Nu tagad dabūjāt, ko gribējāt... Jeb varbūt es kaut ko nesaprotu?

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 20:10

nomnieks

Atbilde.augam.Šo zemi mēs esam gribējuši privatizēt, diemžēl iepriekšējais paŗvaldes vadītājs A.Dēlands to neatļāva,un izpirkt var sākt ar šo gadu,bet atkal čiks,tāda iespēja būs citiem.....

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 20:34

Andris

Nomniekam. Nekad pārvaldes vadītājs neesmu bijis, bet ir gandarījums, ka savā laikā ir bijusi pietiekama intuīcija un pagasta padomes rīcībā ir atstāta šī zeme, kas bija domāta grūtā situācijā nonākušiem, vienas govs saimniecības uzturēšanai. Par grūtdieņiem, kam būtu nepieciešama pašvaldības dotēta zemes noma, patreizējos nomniekus nenosauksi. Uz patreizējā emocionālā pacēluma, varbūt, ir īstais laiks šiem cilvēkiem sākt nodarboties ar mūsdienīgu lauksaimniecību. Izveidot reālu koperatīvu, iegādāties Daiža k-ga zemes platības, pašu Daiža k-gu nolīgt par administratoru un lietām vajadzētu aiziet. Pašvaldības atbalsts tādam pasākumam, šķiet, nebūs pieejams, bet noderētu...

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 21:12

bezmiegs

Kāds atbalsts pēc jūsu domām no pašvaldības būtu jāsagaida? Zemniekiem jāpiešķir dotācijas? Nodokļa atlaides? Un kādēļ jāatlaiž nodoklis? Valsts un pašvaldība nevar dotēt uzņēmējdarbību. Ko par to teiks citi uzņēmēji? Visiem ir vienādi apstākļi.

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 05:45

Andris

Tas, ka valsts dotē lauksaimniecību, tas tā ka nebūtu nevienam noslēpums. Nu sabiedrība ir atradināta pirkt pārtiku par tās īsto cenu un tas valsts pārvaldei ir izdevīgi. Patreiz pašvaldība dotē nomniekus, piedāvājot nomniekiem zemi par cenu, kas ir zem tirgus cenas. Ir vairāki varianti, kā pašvaldība var veicināt uzņēmējdarbību. Ne jau joka pēc likumā tā ir pašvaldības autonomā funkcija. Bet situācijā, kad pat Aizputes novada attīstības komitejas vadītājam nav izpratnes par to, kas ir vietējā pašvaldība, detaļās iedziļināties, šķiet, nav jēgas.

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 09:22

bezmiegs

"Ir vairāki varianti, kā pašvaldība var veicināt uzņēmējdarbību."
Trīs piemērus, lūdzu. Citādi tai Jūsu gudrībai nav nozīmes, citādi tā ir tikai vispārīga frāze.

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 11:39

Andris

Bezmiegam. Lūdzu! Un par velti, bez 40 t. gada samaksas.
1. pieredzes apmaiņas pasākumi (nav jābrauc līdz Rēzeknei, būs tuvāk),
2.sarunu vešana starp ieinteresētām pusēm,
3. juridiskā palīdzība sadarbības noformēšanai.
Ceturtais piemērs, ja interese īsta, par samaksu. Tirgus ekonomika...

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 12:07

nagla

KUram tad no Aizputes domniekiem ir sajēga, kas ir jādara katrā no komitejām un domē vispār ? Attīstības komitejas pr -tājam noteikti interesē piens un paniņas, vajag saprast, ka priekš pārējā cilvēkam neatliek ne laika, ne vēlēšanās...

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 16:13

bezmiegs

Tam visam ir Lauku konsultāciju centra speciālists. Pašvaldība iesaistīties sarunās var tikai tad, kad tai ir iespējams kaut ko izdarīt, nevis tukši pļāpāt pie galda. Parasti pretī ir fiziskas un juridiskas personas, kurām tomēr pašām jātiek vienai ar otru galā. Šajā gadījumā ar LF pašvaldība ir iesaistījusies. Uz Rēzekni pašvaldības darbinieki brauca par savu naudu, pie reizes apskatoties ko saistītu ar pašvaldības darbu Latgalē. Un vēl - dome nav juridiskais birojs, ejiet pie advokāta un notāra, samaksājiet un būs jums juridiska palīdzība. Ja esat Dēlands, neesat goda vīrs, kaut vai attiecībās ar Daiža kungu. Jūsu padomi neder.

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 21:48

Andris

Bezmiegam. Braukt darba darīšanas par savu naudu nu gan nav nopietni. Tikpat nenopietni, kā saņemt lielas amatalgas un neko neizdarīt novada attīstībai. Bet, Jums personīgi, iespējams ir nepieciešama plašāka palīdzība, ja nu nē, dzīvojat savā negatīvismā laimīgi...

pirms 7 gadiem, 2014.01.19 08:56

bezmiegs

No sākuma bija doma, ka esat konstruktīvi domājošs, nebijāt, tā vietā izteicāt man apvainojumus par man nepieciešamo plašāko palīdzību. Es palīdzību nelūdzu.

pirms 7 gadiem, 2014.01.19 12:23

Andris

Cik pasaule mums krāšņa ir! Vārds, apdarīts ar mūsu iztēli, var spēku dod mums soļiem turpmākiem vai sauju sāls, ko rētās iekaisīt un labas dzīves vēlējums kā aizvainojums var ar šķist...

pirms 7 gadiem, 2014.01.20 08:13

Maskava asarām netic

pereveģi...

pirms 7 gadiem, 2014.01.20 10:44

aizpute ari ne..

Kas Tev tur ko perevesti?.. Tu sava dzive tikai lasit esi macijies vai ari izlasito saprast?..

pirms 7 gadiem, 2014.01.21 20:58

Volmārs

ko māžojas? labāk pasaules līmeņa mototrasi tur ierīkojiet!!!

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 20:26

ABC

tad saprāts beidzot būs uzvarējis pār neprātu un pāris lielu cilvēku bērnu niķiem...

Ja tur uzcels finieris fabriku, silti iesaku strikti izvērtēt darba kandidātu sarakstu, ka kolektīva netiek kāds no protestētājiem ,neapmierinātiem Kalveniekiem un neizposta rūpnīcu......

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 23:10

draugs

Pats jau A.Dēlanda kungs par kooperatīva vadītāju jau nevēlēsies būt, jo pašam jau iet kā balodim , kas tikai visu prot, bet beigās tāds čiks un nekā.Bet gudri grib tikai pamācīt, ,,,,ko mēs varam pārmest tiem nomniekienm , tiem tantukiem ar tām govīm, ja pašiem nav ne dārziņš ne ta zinām ko prasa tā govs kopšana..Ne jau no tantukiem tā celtniecība būs atkarīga,,,,dotā situācijā tā jau tikai tāda cilvēku izņergāšana.Sarīkojiet kārtīgu pagasta sapulci un tad tieciet skaidrībā, kurš nedara nekā..., kurš tikai sēž un saņem algu.....varbūt pēc tam kaut kas arī pie jums mainīsies.

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 09:27

kalvenieks

Paldies A. Delandam par atstātām zemēm,kaut gan žēl , daļu zemju un mežus tomēr izpārdevi,...tā kā domāju, ka būtībā ar ko lepoties tev nav, ja nu vienīgi ir mazāk to cilvēku , kas stāv ar pastieptu roku pie sociālās darbinieces....

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 09:32

Andris

Kalveniekam. Tā pārdotā zeme, šķiet, prom aizvesta nav, bet gan iesaistīta mūsdienīgā lauksaimnieciskā darbībā. Ja tas ir slikti un labi ir nodarboties ar vēsturiskām saimniekošanas metodēm, tad, pēc manas lietu sapratnes, tas ir ciniski pret tā nodarbinātajiem. Bet katram jau savs...
Tagad gan, kad kāds ārzemnieks nopirks Kalvenē zemi, jācer, ka es pie vainas nebūšu. Varbūt tagad izdosies saprast, ka pie vainas būs pašu neizdarība...

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 11:10

saveja

ko var plesties,kalvene ir tik daudz zemes ,piemeram dazi cilveki ir mirusi un vinu zemes tiek ta saucamajam laulenem bet lopi tad nav,un pasiem ir sava privata zeme ,un to zemes dod citiem .vai ta ir godigi jo zinu 2 tadas tantukus kuras neizmanto pagasta zemi bet atdod citiem.un darbu cilvekiem vajag.

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 16:07

vieteja

zvirbulene vispar varetu aizstaisit muti jo normunds nav nekads virs kuru gim esi izjaukusi un tagad te brauc virsu kas tik pagadas cela.pati nemaz neieradas uz sapulci.viena no lielam blavjam pasai berni aug.neesi jau nekada liela saimniece.

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 16:22

Zvirbulene

Beigsim varbūt gāzt viens otram virsū samazgas,un plēsties tur kur tas nav vajadzīgs.Gribēju ierasties uz šo sapulci,bet diemžēl biju ar savu bērnu slimnīcā.Nav jau vajadzīga liela drosme , lai anonīmi viens otru nomelnotu.

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 16:40

Sieva

Atbalstu Zvirbuli.Mums Kalvenē ir daudz jaunu ģimeņu , kas dzīvo civilā laulībā,vai tad nu sauksim visas tās sievas un mātes nesmukos vārdos,cik nav ģimeņu, kas nav atraduši sapratni pie pirmajām sievām vai vīriem , atkal sauksim visus nesmkukos vārdos. Ģimenes nejūk,ja tajās viss ir kārtībā,un ja reiz tā notiek mēs taču nevaram ar varu likt mīlēt.Un ko tad jūs pārmetat Marikai to ,ka vīrs nemīl citu, par to ka ir iekopusi dārzu un izveidojusi saimniecību.Cik ir jaunās sievas kurām ir dobe , tādu nav daudz, bet vajadzētu, lai tad nesūstās par iztikšanu un beidz ķengāties, lai saņem drosmi un aiziet visu izsaka personiski.

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 18:21

saveja

te jau nav kengasanas vieta,ari man ir mazdarzins un vis parejais,tapec necelsim debesis,to kas visam ir netikai sai damitei.

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 18:57

iedzivotaja

Gribetu ieteikt,pagasta parvaldniekam,rikot biezak sapulces,lai cilveki var izteikties.kad ir bijuse tada sapulce,un apspriest tik tiesam sasapejusus jaut.nevis kura,kurai viru atnemuse,pilnigi smiekli nak.

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 21:22

pidriķis

Pats Vladislavs S... ar īstais atrasts ko intervēt... mūžam ar visu apkārt notiekošo neapmierināts, vienmēr kāds viņu apbižo... saprotu, ka grūta bērnība, bet ,ne jau tāpēc sprīdīti tēlot ! tādi esam gan vairāk vai mazāk visi palikuši, skaudīgi un nenovīdīgi : ka tik kaimiņš kau ko nesāk darīt, labāk krūmi aug...skauž par visu un vienmēr. Piegrieziezušies šitie kas lēkā ar mēslu dakšu bļaudami ka te mans, te mans, te pat bezdēt nevar...

pirms 7 gadiem, 2014.01.19 21:24

saule1234

būvējiet, esmu tikai par attīstību, kas notiek darbība novadā

pirms 7 gadiem, 2014.01.20 10:44

apnikušie

rekurzemei-lūdzu slēdziet šo lapu ciet,jo nu jau cilvēki iet pa tālu.Vairs nezina par ko rakstīt.

pirms 7 gadiem, 2014.01.20 11:55

????

Bet kurš tev liek lasīt??

pirms 7 gadiem, 2014.01.20 16:24

saimniekpaps

Es domāju, ka par šito Ušakovam jāatkāpjas!

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 11:22

DNS

:D pilnīgi piekrītu :D

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 10:15

Liene

Nu gan slikti mani pazistat, ir gan man savs darzins, gan kartupelu lauks, gan siltumnica.

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 22:29

lienei

malacis,tie jau ir tikai vietejiem kuri itka zina par visiem visu.man ar ir kartupelulauks kopa ar vecakiem,un kas tur slikts.

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 21:46

ssss

Es dan Lienei ieteiktu pirms kliedz un meklē taisnību , izzināt abas puses, lai nav tā , kā šajā gadījumā, kad īsti nav skaidrības, kas par ko ērcējas....

pirms 7 gadiem, 2014.01.25 12:57

DNS

to ssss
Īsti nesaskatu tavam komentāram loģiku...
Manuprāt visiem ir skaidrs, vieni ir par otri ir pret. Kādu vēl taisnību Tu te vēlies?

pirms 7 gadiem, 2014.01.25 16:01

ssss

Te jau ir tas jautājums, kas tad pret.......?

pirms 7 gadiem, 2014.01.25 18:48

DNS

to ssss
Palasi savus komentārus, izskatās kad tu strīdies pats ar sevi ;)

pirms 7 gadiem, 2014.01.26 10:12

Aizputes novadā