Negrib visu saņemt gatavu

Ar mērķi iepazīt savas pašvaldības vadības lēmumu pieņemšanas procesu, salīdzināt to ar citur pieņemto praksi, Aizputes novada jaunieši iesaistījušies demokrātijas projektā “Jaunieši vēro”. Par tā norisi stāsta projekta dalībniece Karīna Ūdre.

Salīdzina pašvaldību darbu
“No aprīļa es, Justs Ūdris un Jānis Lauks apmeklējam pašvaldības sēdes, bet 21.oktobrī,kopā ar projekta koordinatoru Andri Jankovski, mums bija iespēja ielūkoties Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas darbā,” stāsta Karīna.

Salīdzinot Aizputes pilsētas domes deputātu sēdes šā gada pirmajā pusē ar pašreizējā Aizputes novada domes deputātu sēdēm jaunieši secinājuši, ka novadā lēmumu projekti tiekot pamatīgāk izsvērti un balsojumi varētu būt objektīvāki. “Pilsētā bija vērojams, ka deputāti jau ilgu laiku cits citu pazīst, reizēm varēja redzēt, ka negrib cits ar citu bojāt attiecības. Tagad teritorija lielāka, deputāti cits ar citu nav tik daudz saistīti, un vairāk izrāda savu attieksmi pret apskatāmo jautājumu,” vērtē Karīna.

Pēc Saiemas komisijas sēdes apmeklējuma jaunieši sapratuši, ka deputātu darbs Saeimā neaprobežojas tikai ar tās sēžu apmeklēšanu ceturtdienās. “Redzējām, ka neredzams, tomēr absolūti nepieciešams un reizēm nenovērtēts, paliek tas darbs, kuru deputāti veic komisijās,” saka jauniete.

Izpēta vēlmes un vajadzības
Karīna Ūdre piedalījusies Aizputes pilsētas svētku gājiena organizēšanā, aicinot līdzdarboties ikvienu novada iedzīvotāju, bet Justs Ūdris rīkojis šo svētku balli, bez samaksas iesaistot šajā darbā dažādas grupas. Viņš uzņēmies arī auto saieta organizēšanu Aizputē, lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību droša braukšanas ātruma izvēlei. Pēc pašu aktīvistu domām, viņu lielākais ieguldījums Aizputes novada pašvaldības darbā ir uzsāktais socioloģiskais pētījums, kura laikā aptaujāti 270 novada jaunieši, lai izzinātu viņu vajadzības un vēlmes. Uz šī pētījuma pamata izstrādāta un 30. septembrī domē apstiprināta programma “Jaunatnes politika Aizputes novadā”.

Mazliet apskauž igauņus
Oktobra nogalē Karīna līdz ar desmit jauniešiem no citiem Latvijas novadiem un aktīvistiem no Lietuvas piedalījusies divu dienu braucienā uz Igauniju, lai iepazītos ar Pērnavas apkārtnes jauniešu centru darbu. Karīnu pārsteigusi jauniešu centra – kafejnīcas “Pärnu Noorte Vabaajakeskus” apmeklējums.

“Šis centrs nebija no tādiem, kādus ierasts redzēt Latvijā, tam bija vairākas telpas ar visiem muzicēšanai nepieciešamajiem instrumentiem un skaņas izolāciju, pat neliela skaņu ierakstu studija, diezgan liela telpa konferencēm, kurā regulāri tiek rīkoti filmu vakari. Arī jauniešu kafejnīca. Un, protams, neatņemama šādu centru sastāvdaļa – sporta zāle. Šajā gadījumā paredzēta basketbolam, kā arī trenažieru telpa,” par redzēto stāsta Karīna.

Kādā citā jauniešu centrā jaunieti pārsteidzis pagrabā ierīkotais stūrītis “Play Station” spēlēm. “Attēlu rādīja uz 32 collu LCD televizora, skats tiešām šķita iespaidīgs pat man, kas ar spēlēm neaizraujas,” piezīmē aizputniece.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā