Naktīs vairs nekurinās

Kalvenes pagastā budžeta samazinājums visvairāk ietekmēs saimnieciskos darbus pašvaldības pārziņā esošajās iestādēs. No marta sabiedriskās ēkas naktīs vairs neapkurinās.

Šogad pašvaldības budžeta samazinājums, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, bijis ap 30 tūkstošiem latu, informē Kalvenes pagasta padomes priekšsēdētājs Henrijs Junkarēns. Plānotais budžets šogad ir aptuveni 230 tūkstoši latu. Pagaidām prognozētie ieņēmumi pildās, apgalvo H. Junkarēns.

Sociālajai jomai pašvaldības budžetā atvēlēts vairāk līdzekļu. Taču ir bijušas lietas, no kā vajadzējis atteikties. Pašvaldība vairs neizmaksās pabalstu veselības uzlabošanai, ko darbinieki saņēma reizi gadā. Atvaļinājuma mēnešos iestādes būs jāslēdz, jo darbinieku aizvietošanai naudas nepietiks. Ceļu fondā samazinājums ir aptuveni uz pusi, tāpēc arī šī joma pagastā nopietni cietīs, spriež H. Junkarēns.

Divās katlumājās atlaisti divi kurinātāji, jo samazinājies darbu apjoms. No 1. marta sabiedriskās ēkas, piemēram, skolu un kultūras namu, naktīs vairs neapkurinās. Kurinātājam Vladimiram Borisovam darbs vēl būs, tomēr viņš atzīst, ka nevienam nav patīkami, ja piespiedu kārtā jāšķiras no kolēģa, kaut arī atlaišana notikusi cilvēcīgi. “Kā ir, tā iztiekam,” secina kalvenieks.

Vēl pilnībā nav iztērēti mērķdotācijas līdzekļi, tāpēc šogad varēs paveikt saimnieciskus darbus skolā, kas pagaidām gan birokrātisku nesaskaņu dēļ iestrēguši. Ja līdzekļu pietiks, pie “uzfrišināšanas” tiks arī sporta zāle.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā