Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūžs: Žurnālistes Olgas Utkinas raibie atmiņu pavedieni 94 gadu garumā

Pārceļoties uz dzīvi Rokaižu pansionātā, starp citām svarīgām lietām Olga Utkina paņēmusi līdzi kolēģu dāvināto gleznu ar četriem vareniem ošiem. Mākslinieces Dzintras Ezergailes darbs viņai tuvs gan tāpēc, ka vecvectēvs strādājis Nīgrandes mežos, gan arī tāpēc, ka pati dabu iemīļojusi, dzīvojot Aizputē un vēlāk – darba gaitās. Pirms vairākiem gadiem viņa saņēmusi balvu “Par mūža ieguldījumu žurnālistikā” un nupat – “Par mūža ieguldījumu sportā”.

Ziņa par plānoto dižkoku izciršanu pie Rūdolfa Blaumaņa memoriālā muzeja “Braki” sirmgalvi ļoti satrauc. “Kad mēs “Brakos” filmējām, tur bija šie pamatīgie koki un saules apspīdēta taciņa. Fonā skanēja netālu dzīvojošā operdziedātāja Jāņa Zābera lieliskā balss.”
To, ka mūža nogali labprāt pavadītu tieši Rokaižos, O. Utkina nodomājusi, kopā ar TV radošo komandu veidojot vecākajai paaudzei veltīto raidījumu ciklu “Atvasara”, kas atainoja arī dzīvi pansionātos. “1990. gada februārī šurp lēni braucām cauri veco koku alejai, kur pirms daudziem gadu desmitiem pati biju staigājusi. Rokaižu muiža senāk piederēja baronu Hānu dzimtai. Barona mazmeita Ketiņa arī mācījās ģimnāzijā un dažreiz mani pavizināja ar līnijdrošku,” bērnības atmiņas apsūbē pēdējās.

Plašāk par Olgu Utkinu lasiet "Kursas Laika" 4. janvāra numurā!

Pievieno komentāru

Aizputes novadā