Mūzikas un mākslas skolās ir skaidrība par darbību astoņu mēnešu garumā

Pagaidām ir normāli, mācību process rit savu gaitu – ar šīm frāzēm visbiežāk Liepājas rajona mūzikas un mākslas skolu vadītāji raksturo situāciju izglītības iestādēs. Tomēr skaidrība ir tikai par darbu līdz nākamā mācību gada sākumam.

“Trakākais brīdis bija janvārī, kad mums Kultūras ministrija piešķīra mazāk līdzekļu nekā nepieciešams, bet nu jau var teikt, ka gandrīz normāli viss notiek,” stāsta Priekules mūzikas un mākslas skolas direktore Inita Rubeze.

Visās Liepājas rajona izglītības iestādēs gada sākumā meklēts risinājums, lai neciestu mācību process un tā kvalitāte. Bērni kopumā pārmaiņas īpaši nav jutuši, uzskata pedagogi. Dažviet gan apvienotas audzēkņu grupas vai daļēji samazināts stundu skaits, taču tas darīts ar aprēķinu, lai bērni apgūtu nepieciešamās zināšanas un prasmes.

Aizputes mūzikas skolā janvārī samazināts stundu skaits kolektīvajā muzicēšanā un vispārējās klavierēs jaunākajām klasēm. Martā skolā plāno atgriezties iepriekšējā darba ritmā, pastāsta direktore Arta Kangīzere. Kalētu mūzikas un mākslas skolā apvienotas dažas grupas mūzikas literatūras stundās, kā arī atsevišķās mākslas nodarbībās.

A. Kangīzere uzskata – nav korekti apgalvot, ka valstī pedagogu atalgojums nesamazinās, mūzikas un mākslas skolās tas jūtami mainījies.

Direktori atklāj, ka skaidrība par turpmāko darbību ir tikai šim mācību gadam. Par to, kā būs ar finansējumu septembrī, nevienam konkrētu ziņu nav. “Tikko atgriezos no Rīgas, kur noslēdzām finansēšanas līgumu uz astoņiem mēnešiem. Par nākotni ir lielas bažas. Kā pēc tam tiks dalīti līdzekļi novadā, ir neziņa,” neslēpj O. Mauerzaka.

A. Ausmanis piekrīt, ka bez valsts atbalsta pašvaldības nevar pilnībā nodrošināt mūzikas un mākslas skolu darbu, šim viedoklim piekrīt arī viņa kolēģi. Pašvaldības vienmēr atbalstījušas izglītības iestādes, apliecina direktori. Vecāku maksājumus nekur nav plānots paaugstināt.

“Būtu žēl, ja tas, ko mēs Latvijā kopš 90. gadiem esam izdarījuši, tiktu pazaudēts,” domā Pāvilostas mūzikas skolas direktore Inga Šnore. “Nolikvidēt visu jau var viegli, bet kā pēc tam būs ar atjaunošanu? Jācer, ka nebūs pārsteidzīgas rīcības,” viņai piekrīt O. Mauerzaka.

Plašāk laikrakstā "Kursas Laiks"

Pievieno komentāru

Aizputes novadā