Mūžībā devies Aizputes šaha dzīves organizators Jānis Rūtiņš 2

Sestdien, 22.maijā, Mūžībā aizgāja Aizputes šaha dzīves organizators Jānis Rūtiņš. Izvadīšana notiks ceturtdien, 27.maijā, pulksten 12 Aizputē, Misiņkalna kapos.

Jānis Rūtiņš dzimis 1937.gada 6.septembrī Aizputes apriņķī. Pēc vidusskolas mācījās Mālpils tehnikumā, kur sācis spēlēt šahu un dambreti. Pēc mācībām atgriezās Aizputē, visu darba laiku strādāja Meliorācijas pārvaldē.

Kad aizgāja pensijā, sācis regulāri  organizēt šaha  sacensības. Aizputnieki pirmie, apmēram pirms 20 gadiem, sāka rīkot Neatkarības kausu.

Sākuma tās bija komandu sacensības, vēlāk kļuva par individuālu turnīru. Šahistiem  patika jaukā atmosfēra, kas bija turnīros Aizputē.

Pateicoties Jānim, Aizputē tika ļoti aktīvi organizētas šaha sacensības – individuālie turnīri gan Tempo, gan ātrspēlē, kausu izcīņas, Neatkarības kausa, Aizputes pilsētas svētku un citi turnīri.  Šahisti atceroties Jāni piemin, ka sacensības vienmēr bija noorganizētas precīzi un akurāti.  

Lejaskurzemes novadu šahisti  skumst par Jāņa Rūtiņa aiziešanu Mūžībā. Jāni, mums Tevis pietrūks. Dziļā cieņā un pateicībā izsakām līdzjūtību sievai Ritai un pārējiem piederīgajiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Cīrava

Līdzjūtība piederīgiem no Cīravas sportistiem.

pirms 4 mēnešiem, 2021.05.26 17:14

Andris

Lai vieglas smiltis - dambretes super meistaram.

pirms 4 mēnešiem, 2021.05.31 16:13

Aizputē