Ministrija negrib klapatas; arodvidusskolu grib "uzgrūst" pašvaldībai 1

Pagaidām Cīravas arodvidusskolā vēl viss pa vecam, taču atbildīgās ministrijas meklē veidus, kā izglītības iestādi nodot pašvaldības pārziņā.

Gatavojas projekta īstenošanai
No Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) saņemti ierosinājumi par Cīravas arodvidusskolas (AVS) pārņemšanu pašvaldības pārziņā, apliecina Aizputes novada domes priekšsēdētājs Aivars Šilis. Taču, kamēr skolā nebūs realizēts nozīmīgs projekts ar Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piesaisti, pašvaldība tam nav gatava, pauž novada vadītājs.

Skola noteiktajā termiņā iesniegusi projektu, pie kura strādāts ļoti nopietni, uzsver Cīravas AVS direktors Kārlis Fricsons. IZM apstiprinājusi tā saņemšanu. Projekta realizācijas gaitā mācību vides uzlabošanā skolā tiks ieguldīts gandrīz miljons latu. Īstenojot projektu, paredzēts gan ERAF, gan valsts līdzfinansējums. Gatavošanās projektam notikusi vairāku gadu garumā, tas atbalstīts Kurzemes plānošanas reģionā.

Pavisam ideju nenoraida
Pašvaldībai piedāvātajā variantā ministrija paredzējusi, ka jau šogad novads varētu sākt pakāpenisku skolas pārņemšanu, līdz ar to pašvaldībai būtu jāiegulda savi līdzekļi arī projekta līdzfinansējumā. Pašreizējā ekonomiskajā situācijā tas nav iespējams, tāpēc Aizputes novada domes deputāti gatavo vēstuli ar sava viedokļa izklāstu, kuru nosūtīs IZM un Kurzemes plānošanas reģionam, informē A. Šilis.

Pavisam gan ideja par skolas nodošanu pašvaldības pārziņā netiek noraidīta, taču tas nevar notikt pēkšņi un bez nopietnas sagatavošanās. Pašvaldībai nepieciešams laiks sagatavoties skolas pārņemšanai, uzsver Aizputes novada domes priekšsēdētājs. Pašvaldības un skolas vadība jau tikusies ar atbildīgajām amatpersonām ministrijā, pārrunas par šiem jautājumiem ir sāktas.

Liepājā neplāno skolu pārņemšanu
Reģionos plānots noteikt vienotu skolu tīklu un finansēšanas principus, apliecina IZM pārstāvji. Tas darīts tāpēc, lai pilnveidotu profesionālās izglītības kvalitāti un veicinātu tās atbilstību darba tirgus prasībām. Šobrīd notiek darbs pie profesionālās izglītības reformas pamatnostādnēm.

Lai izstrādātu profesionālās izglītības sistēmas sakārtošanas pamatnostādnes, plānošanas reģioniem līdz šā gada 1. decembrim jāiesniedz Ministru Kabinetā profesionālo skolu tīkla optimizācijas programmas, informē Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas speciālisti. Latvijā darbojas pieci plānošanas reģioni – Rīgas, Vidzemes, Zemgales, Kurzemes un Latgales.

Liepājas pašvaldība gan neplāno risināt jautājumu par arodskolu pārņemšanu, un ir skaidri paudusi savu nostāju arī IZM nosūtītajā vēstulē jau šā gada vasarā, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone. IZM nav izteikusi priekšlikumus par Liepājas arodskolu nodošanu pašvaldībai, tam šobrīd nav piedāvāts arī attiecīgs finansiāls segums no ministrijas puses.
 
Audzēkņu skaits Cīravas arodvidusskolā:
2009./2010. m.g. – 230
2008./2009. m.g. – 208

Pievieno komentāru

Komentāri 1

miša

skolēnu jau būtu vairāk bet nedrīkst jau uzņemt jo nav pietiekama finansējuma

pirms 11 gadiem, 2009.09.20 18:28

Aizputes novadā