''Mētras Mājā'' izrādīs Bārbalas Gulbes un Astrīdas Meirānes izstādi ''Caurspīdīgs''

Galerijā ''Mētras Māja'' 4. maijā pulksten 13 notiks stikla mākslinieces Bārbalas Gulbes un fotogrāfes Astrīdas Meirānes kopējās izstādes ''Caurspīdīgs'' atklāšana.

Izstādē skatāmie darbi ir rezultāts gada garumā ilgušai sadarbībai starp abām māksliniecēm, informē galerijas ''Mētras Māja'' vadītāja Valda Drulle. Abas mākslinieces ir profesionāles ar plašu izstāžu pieredzi, Astrīda Meirāne ir fotogrāfe, Bārbala Gulbe - stikla māksliniece.

Savstarpēji sadarbojoties un iedvesmojoties ir izveidota fotogrāfiju sērija, kurā izcelta stikla kā mākslas objekta suģestējošā pievilcība un tajā pašā laikā, fotogrāfija ir kā pašpietiekams mākslas darbs, kas nes jau jaunu informāciju. Izstādē līdzās apskatāmi stikla mākslas darbu oriģināli un to fotogrāfijas.

Bārbala Gulbe (1972):
''Caurspīdīgums jeb gaismas caurlaidība ir tas, kas atšķir stiklu no citām materialitātēm. Gaisma ir tā kas palīdz izcelt visas stikla mākslas darba kvalitātes. Stikla fotogrāfijā gaisma un ēna dzīvo savu dzīvi, bet rodas no paša reālā darba. Tādējādi veidojas gaismas un ēnas mijiedarbība caurspīdīgumā.''

Astrīda Meirāne (1952):
''Ir tapis mans laiks ar stiklu. Tas ir bijis meditatīvs ar sajūtu garšu. Stikla caurspīdīgums ir rosinājis doties īpašā gaismas ceļojumā.''

Pievieno komentāru

Aizputes novadā