Mednieku savienība: pašreiz ir vērojama aktīva ragu uzpirkšana

Rīgas zooloģiskā dārza filiāle ''Cīruļi'' Aizputes novada Kalvenes pagastā šonedēļ piedzīvojuši zādzību – nozagti 17 pāri briežu ragu. Tie ilgus gadus atradās zem klajas debess kā eksponāti pie briežu aplokiem, lai interesenti varētu apskatīt un izglītoties, kā pa gadiem ragainajiem dzīvniekiem veidojas un aug  skaistā un varenā galvas rota, informē zoodārza pārstāvji.

Par zādzību, kas konstatēta apsekojot zoodārza dzīvniekus aplokos, informēta Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde. Laupītājiem veikt zādzību bija salīdzinoši viegli, jo ragi neatradās telpās, bet gan ārā. Rīgas zoodārza vadītājs Ingmārs Līdaka paudis cerību, ka ragi atradīsies un tos varēs atgriezt atpakaļ zoodārza filiālē.
Jāpiebilst, ka briežu ragi pēdējo gadu laikā kļuvuši par vērtīgu pirkšanas un pārdošanas preci,  jo ragus izmanto ekskluzīvu interjera priekšmetu gatavošanā un tos uzpircēji no iedzīvotājiem iegādājas par zemāku cenu, bet peļņas nolūkos pārdod tālāk par augstāku. Par to iepriekš laikrakstam stāstījuši mednieku kolektīvi, brīdinot iedzīvotājus nebūt vieglprātīgiem un nestāstīt uzpircējiem par savās mājās vai apkārtnē zināmiem cilvēkiem, kuriem ir medību trofejas. Daudzi uzpircēji šo pastāstīto informāciju izmanto ļaunprātīgi.

Latvijas Mednieku savienības vadītājs Jānis Baumanis portālam “Rekurzeme” apstiprināja, ka zādzība Kalvenē, visticamāk, ir saistīta ar briežu ragu aktīvāku uzpirkšanas periodu. ''Patlaban ir periods, kad brieži met ragus – tas notiek no februāra 20. datumiem līdz aprīļa vidum. Ragu lasītāji patlaban vāc ragus, līdz ar to uzpircēji aktīvāk uzdarbojas. Kāds negodīgs ragu ieguvējs-zinātājs izmantoja šo situāciju, lai viegli iegūtu ātru peļņu. Patlaban sludinājumu portālos par kilogramu cena tiek piedāvāta 15 līdz 20 eiro. Viens rags sver vidēji divus līdz piecus kilogramus,'' komentē J. Baumanis. Mednieks stāsta, ka Kalvene nav vienīgā vieta, kur šajā laikā piedzīvotas briežu ragu zādzības. “Lai arī ragus uzpērk visu gadu, tomēr tieši tagad atkal manām saasinājums!” norāda mednieku savienības vadītājs.

Pievieno komentāru

Aizputē