Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mārtiņdiena tiks atzīmēta ar Mārtiņa Freimaņa piemiņas vietas atklāšanu un dzejas grāmatas prezentāciju Aizputē un Rīgā

Mārtiņdienu Freimanis vienmēr pavadīja, rīkojot īpašus svētkus un dažādas ēverģēlības – sākot ar paša gatavotu cepeti un bluķa vilkšanu pa Stabu ielu, beidzot ar jautru muzicēšanu draugu lokā. Šogad svētki tiek organizēti par godu viņam. 10. novembrī plkst. 14 mūziķa dzimtajā Aizputē tiks atklāta viņa piemiņas vieta, un tajā pašā dienā tiks prezentēta arī viņa otrā dzejas grāmata – sapnis, ko dzīves laikā Mārtiņam neizdevās piepildīt.

Pieminekļa izveide bija pirmais un galvenais mērķis, ko šogad apņēmās paveikt Mārtiņa Freimaņa fonds. Līdzekļi šim nolūkam tika ziedoti piemiņas koncertā Arēnā Rīga 11.martā , un turpmāk Mārtiņa atdusas vietā Aizputē sliesies skaists akmens, kurā kā simbolisks tēls atveidota Mārtiņa sirds.  

Pieminekļa autors ir mūziķa draugs Uldis Zariņš, pieredzējis tēlnieks, kurš regulāri piedalās Eiropas lielākajos smilšu un ledus skupltūru festivālos. Daudzi grupas Tumsa fani noteikti atceras Ulda veidoto ledus suni, kas gozējās uz skatuves turnejas "Suns" koncertos.

Pēc pieminekļa atklāšanas viesi un preses pārstāvji ir aicināti uz Starpnozaru mākslas grupas SERDE rezidenci Aizputē, kur notiks Mārtiņa otrā dzejas krājuma "Cilvēks parastais un viņa dienasgrāmata" atvēršanas svētki.  

Grāmatu Mārtiņš bija plānojis jau sen, arī manuskripts bija jau sagatavots, taču to izdot viņš nepaspēja. Ciešā sadarbībā ar Mārtiņa draugiem, krājums izveidots arbilstoši autora iecerei – līdzās dzejas rindām lasāma arī Mārtiņa un viņa draugu dienasgrāmata. Arī krājuma mākslinieci Zani Ernštreiti izvēlējies pats Mārtiņš. Grāmata tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Nice Place atbalstu, to izdevis Mārtiņa Freimaņa fonds.

Freimaņa zīmē Mārtiņdiena tiks atzīmēta arī Rīgā – īpaši grāmatas atvēršanas svētki notiks klubā pie Ltipa Raiņa Bulvārī 21, kur risināsies Radio SWH dzīvās mūzikas raidījums "Radio Bihne". Tas būs skatāms un klausāms arī Radio SWH ēterā un mājaslapā - plkst.19.00 sāks uzstāties grupas Livido un The Afternoon, bet no plkst.20.00 Mārtiņa jaunās grāmatas dzejoļus lasīs aktrise Anna Šteina un muzicēs Mārtiņa draugi – Olga Rajecka, Kārlis Būmeisters, grupas Putnu Balle un PeR. Pasākumu vadīs Fredis.

Ieeja "Radio Bihnē" būs bez maksas un uz pasākumu laipni aicināti visi Mārtiņa Freimaņa talanta cienītāji un draugi.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā