Mārtiņdiena atkal būs Aizputē

Mūziķa Mārtiņa Freimaņa vārda dienas atzīmēšanas pasākums, tāpat kā iepriekš, notiks Mārtiņos – 10. novembrī – Aizputē.

Mārtiņa Freimaņa fonda pārstāve Līva Segliņa saka: "Gribam apstiprināt pagājušajā gadā radušos saukli "Aizpute – Mārtiņdienas galvaspilsēta". Viņa atgādina, ka šo dienu mūziķis parasti atzīmēja vērienīgāk nekā dzimšanas dienas. Šogad Mārtiņdienas galvenais notikums būs dokumentālās filmas "Freimis. Mārtiņš Freimanis" pirmizrāde Aizputes novada Sporta centra zālē.

Filma iecerēta kā Mārtiņa daiļrades apkopojums un atspoguļojums, kā arī piemiņa pāragri mūžībā aizgājušajam komponistam, dzejniekam, dziedātājam un aktierim, dzīvnieku draugam, bērnu un jauno mūziķu atbalstītājam.

Dokumentālās filmas mērķis ir iemūžināt Mārtiņa Freimaņa piemiņu kinofilmā, kas atspoguļotu ne tikai viņa personību un dzīvi, bet arī Latvijas mūzikas vēsturi. Filma būs vērtīgs videodokuments nākamajām paaudzēm, tajā būs apkopoti spilgtākie fragmenti no koncertierakstiem, intervijām un aizraujošākajiem brīžiem Mārtiņa dzīvē, kā arī draugu atmiņu stāsti.

Filmas autori būs režisors, bijušais aizputnieks Arvīds Krievs, un operators Dāvis Sīmanis, kas vairākus gadus bija klāt, filmējot Mārtiņa gaitas. Tādējādi savākts vērienīgs un unikāls materiāls. Šobrīd tiek vākti līdzekļi filmas tapšanai.

Mārtiņa Freimaņa Fonds ir pieteicis projektu "Dokumentālā filma „Freimis. Mārtiņš Freimanis" LabieDarbi.lv projektu konkursam un projekts ir izvirzīts interneta balsojumam aprīlī! Tagad viss atkarīgs no mums, lai projekts būtu balsojuma līderis un iegūtu 7500 EUR filmas veidošanai!

Tāpēc, ikviens ir aicināts piedalīties filmas tapšanā, nobalsojot par projektu LabieDarbi.lv -

http://www.labiedarbi.lv/lv/projekts/dokumentala-filma-freimis-martins-freimanis

http://www.draugiem.lv/special/labiedarbi/?project=808

http://labiedarbi.inbox.lv/project?id=808

Balsojums neko nemaksā (arī sms ir bez maksas), bet, katrs balsojums dod 3 balsis projekta atbalstam.

Esiet atsaucīgi, balsojiet!
Lai mums visiem kopā izdodas!

Aizputes novada kultūras vadītāja Sanda Zālīte

Pievieno komentāru

Aizputes novadā