Mārtiņa Freimaņa dzimtajā Aizputē norisināsies plašas Mārtiņdienas svinības

Sestdien Aizputē, pieminot mūziķi Mārtiņu Freimani, notiks plašas Mārtiņdienas svinības, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Ilze Pleša.

Organizētāji stāstīja, ka Freimanim Mārtiņdiena bija mīļākie svētki, uz tiem viņš aicināja draugus, cienāja ar paša gatavotiem gardumiem un kopā gāja ķekatās. Viņa draugi turpina šo tradīciju, Aizputē rīkojot Freimaņa Mārtiņdienu.

Interesentiem tiks atvērta Freimaņa piemiņas istaba Skolēnu Jaunrades centrā, kurā varēs ieskatīties laikā no plkst.11 līdz 14.30. Aizputes vidusskolā visas dienas garumā būs apskatāma foto izstāde "Kopā ar Mārtiņu", savukārt plkst.12 Aizputes Mākslas skolā tiks atklāta skolēnu zīmējumu izstāde "Dzīve kā košums".

Vienā no senajiem koka namiem pilsētas vēsturiskajā centrā darbojas "Ideju māja", un tajā plkst.13 pulcēsies aktīvie vietējie jaunieši, izdziedot Freimaņa dziesmas.

Aizputes Kultūras namā plkst.13.30 tiks demonstrēta Arvīda Krieva dokumentālā filma "Freimis. Mārtiņš Freimanis". Filma ir par Freimaņa dzīvi - gan to, kuru redzēja un pazina visa Latvija, gan to, kuru viņš dzīvoja, kad skatuves gaismas tika izslēgtas.

Plkst.15 plānots piemiņas brīdis Misiņkalna kapsētā, kur Freimaņa atdusas vietā izvietots akmens, kurā tēlnieks un mūziķa draugs Uldis Zariņš kā simbolisku tēlu atveidojis Freimaņa sirdi.

Bet plkst.16 tiks aizvadīti Daigas Mazvērsītes sarakstītās biogrāfiskās grāmatas atvēršanas svētki Aizputes Kultūras namā. Par atvēršanas svētku muzikālo noformējumu gādās koris "Mūza", kuru repertuārā grupas "Tumsa" daiļrade ir jau daudzus gadus.

Līdztekus daudzajiem Mārtiņdienas pasākumiem Aizputē visu dienu skanēs Mārtiņa Freimaņa mūzika, bet kulminācija būs koncerts "Mans draugs Mārtiņš Freimanis", kas šoruden ar izpārdotām koncertzālēm apceļo visu Latviju. Koncerts sāksies plkst.19 Aizputes novada sporta centrā "Lejaskurzeme", un tajā ar Freimaņa dziesmām priecēs Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Madara Grēgere, Katrīna Bindere, Gatis Mūrnieks, Ivo Fomins, grupas "Līvi", "Z-Scars", "Refleksija", Zintis Žvarts un mūziķu grupa Jāņa Strazda vadībā. Koncertā tiks vākti ziedojumi, lai atbalstītu neārstējami slimu bērnu aprūpes centra "Sapņu tilti" celtniecību.

Pēc koncerta noslēguma plkst.22 norisināsies Gaismas gājiens, kas sāksies Aizputes Sporta centrā un virzīsies uz Tebras upi pāri "Sapņu tiltiem", simboliski iezīmējot projekta virsmērķi. Pasākuma dalībnieki aicināti ierasties ar savām svecītēm vai lāpām, bet nepieciešamības gadījumā tās varēs saņemt arī gājiena sākumpunktā.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā